CSEHORSZÁGBAN, A LENGYEL BAJNOK ELLEN

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2019.08.15.
Pénteken 18.00 órakor a cseh - szlovák határon lévő Hodonin - ban játszik felkészülési találkozót a Motherson-Mosonmagyaróvár. Az ellenfél a lengyel bajnok, az MKS Lublin gárdája, amely a cseh városban edzőtáborozik. A Lublin elsősorban a Bajnokok Ligája csoportmérkőzésekre készül, ahol a B csoportban nem lesz könnyű dolga a tavalyi BL és EHF kupadöntés orosz Rosztov Don és a dán Team Esbjerg, valamint a nagy célokat szövő román CSM Bucarest ellenfeleként.

A húszszoros lengyel bajnok és tízszeres lengyel kupagyőztes „zöldek” eddigi legnagyobb sikere a 2001 – es évhez fűződik, amikor megnyerték az EHF kupát. Viszont az is figyelemreméltó. hogy az MKS Lublin már tizenhétszer volt résztvevő a BL sorozatokban, ahol kétszer az elődöntőig jutott. Az 1993 - ban alakult klub tehát a lengyel női kézilabdázás első számú reprezentása, amely szinte megegyezik az ország válogatottjával. Ennek ellenére a tavalyi bajnokságot óriási páros verseny után, mindössze egyetlen pont előnnyel nyerték meg. Egy igazi kelet – nyugat párharcot hozott tehát a 2018 / 2019 – es lengyel bajnokság, hiszen a Lublin az ország keleti felét, a nagy ellenlábas Metraco Lubin pedig a nyugati oldalt képviselte.

A győztes végül Robert Lis vezetőedző csapata volt és a bajnoki címet ismét elnyerő Lublin, a nyáron meg is erősítette a játékos keretét. A felkészülést is elkezdték július elején és ennek egy kiemelt része a mostani edzőtábor, ahol hét felkészülési találkozót játszanak. Eddig az osztrák MGC Fivers Wien ellen léptek pályára és ezen a találkozón 44 - 16 arányban győztek. A lengyelek tavaly a Ferencváros nyári négyes tornáján szerepeltek és a Népligetben az FTC, a német Bietigheim és az MTK Budapest mögött utolsó helyen végeztek. A torna gólkirálya azonban Aleksandra Rosiak volt tíz góllal, és a válogatott átlövő továbbra is a csapat egyik meghatározó kézilabdázója. Rajta kívül a csapatkapitány kapus Weronika Gawlik valamint Aneta Labuda, Joanna Sarawaga, Kinga Achruk, Eva Urtnowska is tagja a nemzeti válogatottnak. Ezt a névsort pedig ki lehet egészíteni a szintén válogatott légiósokkal és egyértelművé válik, hogy egy nagyon jó erőfelmérő lesz az MKC pénteki edzőmérkőzése.