DÖNTETLENNEL ZÁRULT A DKKA ELLENI HAZAI EDZŐMÉRKŐZÉSÜNK

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2018.12.06.
Sokkal kiegyensúlyozottabb első tizenöt percet láttunk az UFM Arénában mint az elmúlt heti dunaújvárosi gyakorló mérkőzésen.
Egy – két góllal vezetett igaz a vendégcsapat, de sebességben most sokkal jobban tudtuk tartani a lépést. Sőt pontosabb támadás befejezésekkel, akár a vezetést is átvehettük volna. Sajnos azonban csak egyenlíteni sikerült, de utána ismét két – három találattal vezetett a DKKA. Ez a különbség a félidő hajrájában sem változott, ami azért volt bosszantó ezen a nagyon kevés gólt hozó találkozón, mert több ziccert elhibáztunk

A második félidő elején Scholtz Andrea néhány bravúros védéssel mérkőzésben tartotta a csapatot, de a gólhelyzeteinket továbbra is nagyon rossz arányban használtuk ki. A mérkőzést azonban nem engedtük el és a lelkesedésünknek köszönhetően a 19. – percben ismét sikerült egyenlítenünk. Az utolsó tíz percet megelőzően 19 – 19 volt tehát az eredmény és tulajdonképpen nyílt volt a mérkőzés. Ennek megfelelően izgalmasra is sikerült a találkozó hajrája amelyben végül mindkét csapat három gólt szerzett. Ebben komoly szerepet játszott a kapusunk Scholtz Andrea, aki az utolsó percekben két dunaújvárosi büntetőt is hárított.

Eu-Fire Mosonmagyaróvár – Dunaújvárosi Kohász KA  22 – 22  (9 – 11)

Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 150 néző
Játékvezetők: Natkai Norbert – Szalay Zoltán

MKC: Scholtz A. – Katona 1, Gyimesi 1, Bízik B. 2, Horváth B., Kopecz 5 (2), Hajtai 2. Csere: Bízik R. 2 (1)., Vukcevic, Kovacsicz 3, Domokos D. 2, Szalai Zs., Márczy T. 3, Bardi 1, Hudák E., Tóth M. Vezetőedző: Bognár Róbert

DKKA: Csapó – Mihály 2, Szekerczés 9 (2), Cifra, Sirián 3, Monori 1, Braun. Csere: Vártok (kapus), Jovovic, Bouti 1, Nick V., Grosch 1, Ferenczy F. (2), Molnár B. 3. Vezetőedző: György László

Hétméteres: 3/3, ill. 5/3
Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc

Bognár Róbert: "Az első félidőben a nyitott védekezést és a visszarendeződést gyakoroltuk, mindkét játékelemben jól teljesítettünk. Azt kértem a lányoktól, hogy 60 percen keresztül legyünk meccsben, örülök, hogy ez sikerült. Vannak még hibák és finomításra szoruló dolgok, de úgy érzem, hogy  egyénileg és csapatként is sokat léptünk előre az egy héttel ezelőtti meccshez képest."