Nem hibázott az U17, Fehérváron járt az U15 és az U13

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.04.22.
Továbbra is az élen áll az U17-es csapat.
Motherson Mosonmagyaróvár U17 - Mohácsi TE U17 42-22

Farkas Veronika, a Motherson Mosonmagyaróvár utánpótlás edzője: Nagyon jó tempóban kezdtük a mérkőzést, az előnyünket folyamatosan tudtunk növelni. Negyed óra alatt már közétettünk 8-9 gólt. Azt gondolom a magabiztos előny picit a lányokat elaltatta, mert utána több hiba és pontatlanság volt a játékunkba, mert felvettük a Mohács tempóját. A támadójáték lassabb lett, védekezésben könnyű gólokat kaptunk. A második félidőben már végig uraltuk a mérkőzést gyors, magabiztos, felszabadult játékkal tudtunk nyerni. Dolgozunk tovább, hogy a kitűzött célunkat elérjük.   Az U15-ös és az U13-as csapat Székesfehérváron lépett pályára.

MKC - Kispest 28-22
MKC - Vác 24-19

Orbán Ákos, a Motherson Mosonmagyaróvár utánpótlás edzője: Mindkét mérkőzésre az volt a jellemző hogy az elejét magabiztosan, szépen játszva irányítottuk, aztán a félidőhöz közeledve, illetve a félidő után eltűnt a lendület, belassultunk. Ilyenkor érződött, hogy belső posztokon ma kevesen voltunk. De utána, a második játékrész közepén mindig sikerült magunkat megrázni, és elővenni a tartalékokat, aminek győzelem lett a vége.   Örültem, hogy működött az 5-1-es védekezés a Kispest, ellen  amit gyakoroltunk a héten. A Vác ellen pedig a hatosfallal tudtuk irányítani a mérkőzést. Nagy pozitívum, hogy van két védekezési formánk is, amit jól játszunk.   Támadásában, a tudatos játékban ma is sokat lépett előre a csapat. Szép egyéni teljesítmények mellet a csapategység dominált, mindenki hozzáadott egy kicsit, és végre megmutattuk a tartásunkat is, hogy képesek vagyunk hátrányból fordítani, és nem pánikba esve félmegoldásokat ellőni. Ez hiányzott idén többször is, de látszik, hogy rengeteget fejlődtek a csajok, ügyesek voltak ma, nagyon büszke vagyok rájuk, ezen az úton kell tovább menni keményen!

MKC - Győri ETO II. 10-16
Győri ETO I. - MKC 25-10

Halász Kristóf, a Motherson Mosonmagyaróvár utánpótlás edzője: A hétvégén Orbán Ákost helyettesítve, rám maradt a feladat, hogy az U13-as csapatunkat irányítsam a vasárnapi, székesfehérvári tornán. Azt már a sorsolásnál sejteni lehetett, hogy az amúgy is sok hiányzóval, és teljesen felforgatott sorokkal felálló csapatunknak nem sok babér fog teremni ezen a napon. Sajnos a feltételezések beigazolódtak, és mindkét ETO átrobogott rajtunk. Akadtak ugyanakkor azért pozitívumok is. A kapuban kifejezetten jó teljesítményt nyújtottunk, és olykor olyan gyerekek tolták a csapat szekerét, akik születési évüknél fogva fiatalabbak, mint az U13-as korosztály.