SZOMBATI ELLENFELÜNK – DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2019.04.20.
Két felkészülési és egy bajnoki mérkőzés után, ebben az idényben már negyedszer találkozik egymással szombaton 18.00 órakor, az MKC és a Dunaújvárosi KKA.
A dunaújvárosi gyakorló mérkőzésen a DKKA győzött 26 – 19 arányban, az UFM Arénában lezajlott visszavágón pedig 22 – 22 – es döntetlen eredmény született. Az eddigi legfontosabb, az idén januárban megrendezett mosonmagyaróvári találkozón pedig sikerült legyőznünk a DKKA csapatát.

Eu-Fire Mosonmmagyaróvár-Dunaújvárosi Kohász KA 23-22 (12-14)
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 800 néző
Jv.: Marton Zs., Szabó E.

MKC: Scholtz – Kovacsicz 2, Hudák, Horváth B. 1, Bízik B. 1, TILINGER 12 (8), Hajtai 2
Csere: GUBIKOVÁ (kapus), Bízik R. 3, Kopecz 2, Vukcevic, Bardi Vezetőedző: Bognár Róbert

DKKA: Csapó – Grosch 4, SZEKERCZÉS 7 (3), Sirián 3, Szalai, Ferenczy 2, Kazai 4
Csere: Vártok (kapus), Bouti 2, Cifra, Nick, Monori
Vezetőedző: György László

Hétméteresek: 9/8, ill., 3/3
Kiállítások: 10 perc, ill., 10 perc

A bajnoki tabellán mindössze kettő pont választja el egymástól a két gárdát, hiszen mi 16 ponttal a tizedik helyen állunk, a DKKA pedig 18 egységgel a kilencedik. Egy érdekes és izgalmas találkozóra számíthatunk tehát szombaton Dunaújvárosban, ahol a DKKA várja a reváns lehetőségét a bajnokságban elszenvedett vereségért.

A tavalyi bajnokságban a negyedik helyen végzett DKKA, lényegesen gyengébb évet zár az idén. A sok nagy csatát megélt Városi Sportcsarnokban azonban, elég meggyőzően teljesítettek, hiszen ott legyőzték az MTK, az Alba, a Vác, a Békéscsaba, a Kisvárda és az Eszterházy SC gárdáját is. Idegenben viszont csak hat pontot tudtak szerezni és az elmúlt héten az MTK ellen,  a két csapat története során először, vereséget szenvedtek a budapesti Elektromos csarnokban.

MTK Budapest–DKKA 26-24 (15-13)
Elektromos csarnok, 200 néző
Vezette: Nagy F., Túróczy

MTK Budapest: Győri – Slakta 1, Karnik 6 (2), Dakos 7, Kovács G., Tóth E. 3 (1), Fekete B. 3
Csere: Mihálffy 4, Stranigg 2, Bánfai
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

DKKA: Csapó – Grosch 3, Szekerczés 5 (1), Sirián 1, Szalai B. 3, Ferenczy 4 (1), Kazai 4
Csere: Vártok (kapus), Dombi, Bouti 1, Cifra, Nick 3, Molnár B.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2

Ezen a találkozón is Szekerczés Luca volt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának legeredményesebb játékosa. A már a magyar válogatott bő keretébe is meghívott jobb átlövő, jelenleg a harmadik legjobb góllövő a magyar bajnokságban, a 21 mérkőzésén szerzett 148 találatával. Az idén kissé átalakult és jelentősen megfiatalodott dunaújvárosi keretben azonban többen is vannak, akikre figyelni kell majd a szombati bajnoki találkozón.