A bronzéremért küzdhetünk tovább

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.03.09.
A Motherson Mosonmagyaróvár a Ferencvárossal találkozott a Magyar Kupa négyes döntőjében.

Az első elődöntőben az ETO óriási csatában, 29-28-ra legyőzte a Debrecent, és várta ellenfelet a vasárnapi döntőben. Jól kezdték a kapusok az MKC-FTC mérkőzést, Szemerey Zsófi és Janurik Kinga is több védést bemutatott. Ines Ivancok szerezte az első két óvári gólt, 7 perc után pedig 3-3 volt az állás. Nagy volt a tempó, de mindkét oldalon voltak hibák. A Ferencváros végig vezetett az első félidőben, de Gyurka János együttese nem hagyta ellépni ellenfelét. Szemerey 8, Janurik 7 védést mutatott be az első játékrészben. A különbséget a négy gólt szerző Klujber Katrin jelentette, így a szünetben 14-10-re a címvédő vezetett.
A 38. percben a Mosonmagyaróvárnak sikerült mínusz kettőre zárkózni (16-18), de ezt követően a Fradi 6-1-es szériát produkálva 24-17-re elhúzott. Hadfi Gréta jól szállt be a kapuba, és a védéseinek köszönhetően az MKC nagy hajrába kezdett. Tóth Gabriella és Pásztor Noémi góljaival 5-1-es rohanást produkálva kettőre csökkent az óvári hátrány (24-26), de a nyolcat szerző Klujber, és a hatig jutó Malestein eldöntötte a mérkőzést. A Ferencváros végül 29-25-re megnyerte a második elődöntőt, és bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. A Motherson Mosonmagyaróvárra a Debrecen elleni bronzmérkőzés vár vasárnap.

Női kézilabda Magyar Kupa elődöntő
Motherson Mosonmagyaróvár - FTC-Rail Cargo Hungaria 25-29 (10-14)

V.: Bócz, Wiedemann
Tatabánya, Multifunkciós csarnok, 3000 néző

MKC: SZEMEREY – Udvardi 2, Albek 2, Pásztor 2, Tóth G. 4, Ivancok 3, Stranigg 2. Csere: HADFI (kapus), Tóth E. 5 (2), Lancz 2, Faragó 1, Schatzl N. 1, Varga E. 1 (1). Vezetőedző: Gyurka János

FTC: JANURIK – MALESTEIN 5, KLUJBER 8, Edwige, Simon 2, Bölk, Márton 3. Csere: Böde-Bíró(kapus), Cvijic 2, Tomori, LEKIC 6 (3), Hársfalvi 2, Kisfaludy, Kovács A. 1.  Vezetőedző: Allan Heine

Kiállítások: 6 perc, ill., 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill., 3/3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-3, 10.p: 3-5, 18.p: 4-7, 23.p: 8-9, 28.p: 9-13, 30.p: 10-14, 38.p: 16-18, 45.p: 17-22, 55.p: 22-26, 60.p: 25-29.

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „A mai mérkőzésen főként a rutin győzött. Az eredménytől függetlenül büszke vagyok a lányokra, küzdöttek és akartak. Voltak a mérkőzésnek nagyon jó pillanatai, a nagyobb különbség után is vissza tudtunk zárkózni kettőre. A kapusaink is jól teljesítettek és a védekezéssel is nagy részben elégedettek lehetünk.”

Tóth Eszter az Motherson Mosonmagyaróvár játékosa: „Büszke vagyok a lányokra, szerettük volna megnyerni a mérkőzést, de a Ferencváros ma jobbnak bizonyult. Megyünk tovább és holnap szeretnénk megnyerni a Debrecen elleni találkozót és megszerezni a bronzérmet.”