A KAPUSOK MÉRKŐZÉSE VOLT

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2021.08.28.
Kevés gólt hozott a Motherson-Mosonmagyaróvár szombati felkészülési mérkőzése, amelyen az NB I-es újonc Moyra-Budaörs Handball volt az ellenfél. Erről pedig elsősorban a remekül védő kapusok tehettek, akik kimagaslóan teljesítettek. Az MKC végül a pénteki mérkőzéshez hasonló fölénnyel nyerte meg ezt az edzőmérkőzést is, amely után egy jó hangulatú szurkolói ankétot tartott a klub.

Motherson-Mosonmagyaróvár - Moyra-Budaörs Handball 24 - 15 (13 - 6)
Felkészülési mérkőzés - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 400 néző
2021 augusztus 28. szombat 16.00 óra
Vezette: Bóna Szabolcs - Földesi Csaba

Mosonmagyaróvár: Mistina - Kojic 3, Lancz 2, Tóth G. 4, Konecná 3, Tóth E. 4 (1), Stranigg Zs. 2. Csere: Szemerey (kapus), Asanin 1, Pásztor 4, Hajtai, Csekő, Török 1.
Edző: Gyurka János

Budaörs: Vártok - Szalai-Szita, Zsigmond, Hajduch, J. Agbaba 1, Horváth L. 1 (1), Braun 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Schneider 1, Palotás 2, Pálos-Bognár 1, Nagy L. 1, Szabadfi, Szabó-Majer 1, Tóth M. 5 (2), Smid, Jovovity, Mlinkó 1.
Edző: Buday Dániel

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3

Az élvonalba két év után visszakerülő Moyra-Budaörs Handball nagyon megerősített kerettel érkezett Mosonmagyaróvárra. A mérkőzést azonban nem kezdték jól a vendégek, hiszen csak a nyolcadik percben megítélt büntetőből tudtak először gólt szerezni a jól védekező MKC ellen.
A mosonmagyaróvári kapuban remekül teljesített Mistina Kitty, aki fantasztikus bravúrokat mutatott be. Így a támadásban is sokkal pontosabb, hatékonyabb és eredményesebb MKC 8 - 2 arányban elhúzott, sőt a huszadik percben már tíz góllal is vezetett és csak három gólt kapott. Az utolsó tíz percben kicsit visszafogottabb tempóban kézilabdázott az MKC, Vártok Ramóna pedig szintén elkapta a fonalat a Budaörs kapujában. Ennek ellenére a Motherson-Mosonmagyaróvár nagyon magabiztos vezetéssel mehetett pihenni a szünetben.

A vendégek szinte teljesen új sorral kezdték a második játékrészt és a friss erők jól is indították a játékot. A budaörsi csapat valamelyest fel tudott zárkózni, mert ebben a szakaszban az MKC maradt góltalan néhány percig. Ezt követően azonban egy kicsit beragadt a 13 - 8 -as eredmény, mert Szemerey Zsófi és Varjas-Sipeki Flóra is remek védéseket mutatott be a kapukban. A kapusok parádés teljesítményét igazolja, hogy ebben a félidőben negyedóra alatt mindössze öt gólt tudtak dobni a csapatok.
A gólcsendet végül a fiatal Török Rebeka törte meg a mosonmagyaróvári oldalról, akinek ez volt az első gólja az MKC színeiben. A hajrában pedig újra felpörgette a tempót az MKC, gyors, ötletes támadásokat vezetett és a különbséget is növelte. A mérkőzés lezárását jelző dudaszó pillanatában még Tóth Gabriella bombázott a felső sarokba, ami azt jelentette, hogy végül kilenc gólos győzelmet aratott a hazai gárda.

Gyurka János: - Elsősorban a kapusok remek teljesítményéről szólt ez a mérkőzés, akik mindkét oldalon parádés teljesítményt nyújtottak. Nem volt rossz a védekezésünk sem, ahogy annak is örülök, hogy most is magabiztos győzelmet értünk el. Tudjuk, hogy sok hasonló mérkőzés vár ránk még, tehát a tanulságokat át kell beszélnünk, a következtetéseket le kell vonnunk. A két mérkőzés után azonban most az legfontosabb, hogy kipihenjék magukat a kézilabdázók.

Buday Dániel: - Ez volt az utolsó felkészülési mérkőzésünk, amelyen minden játékosnak lehetőséget tudtam adni. Tanulságos volt a számunkra ez a hatvan perc, mert láttuk, hogy az élvonalban milyen sebességgel fogunk találkozni. Meg kell felelnünk tehát ennek, be kell építenünk ezt a ritmust, dinamikát a saját játékunkba. A Motherson-Mosonmagyaróvár egyértelműen top csapat az élvonalban, így a számunkra hasznos volt, hogy játszhattunk az UFM Arénában.