A LEGJOBB NYOLC KÖZÖTT AZ MKC A MAGYAR KUPÁBAN

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2021.01.22.
Négy gyakorló jellegű Liga-kupa csoportmérkőzés után, a Magyar Kupában lépett pályára a Motherson-Mosonmagyaróvár csapata a Vasas ellen. A másodosztályú bajnokság keleti csoportjának listavezetője ellen, azonban lényegesen nehezebb dolga volt az NB I-es gárdának.

Vasas SC - Motherson-Mosonmagyaróvár  22 - 30  (11 - 13)
Magyar Kupa 3. forduló
2021 január 22. Péntek 17.15 óra
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, zárt kapus
Vezette: Őri Erika - Podrena Erika

Vasas: KÁNTOR 1 - Imrei, PÉNZES 3 (1), Hadnagy 1, Cifra, Szilovics 2, SZATMÁRI 4. Csere: Ferenczi (kapus), Ivanics 3, Takács F. 1, Nagy Zs. 3 (1), Speth 1, Házi 1, Ács 2, Kovács N.
Edző: Penszki Gergely

Mosonmagyaróvár: SZEMEREY - Katona 4, KOVÁCS P. 5, Tóth E. 4 (2), Horváth B., SZARKOVÁ 5, Hajtai 1. Csere: Herczeg (kapus), Gyimesi 1, SIRIÁN 3, Stranigg Zs. 2, Lancz 2, Hudák 2, Domokos 1.
Edző: Gyurka János

Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1

Modern, igazán minden igényt kielégítő kézilabda csarnok lett a Vasas Fáy utcai létesítménye, amelyet 2019-ben teljesen felújítottak. A biztonsági őr pedig igazán elhivatottan dolgozott, hiszen nagyon helyesen mindenkit ellenőrzött, aki belépett a zárt kapus mérkőzésre. Még a játékvezetőket is megállította és ekkor kicsit veszélybe került a mérkőzés lebonyolítása, mivel a nevük nem szerepelt a papírján…
Az már az első percekben megmutatkozott, hogy egy sokkal felkészültebb, gyorsabb ellenfél fogadta az MKC gárdáját. A fővárosiak mátraházi edzőtáborral is készültek a bajnokság folytatására és látható volt, hogy valóban komolyan gondolják a feljutást az élvonalba. Két-két gyors gól után, egy rossz csere miatt azonban kettős hátrányba kerültek, amit a mosonmagyaróvári csapat három góllal büntetett. Ezt követően megvolt az esély, hogy kézben tartsa a mérkőzést a vendégcsapat, de sorra kimaradtak a gólhelyzetek és ezzel felhozták a lelkes hazai együttest. Gyurka János időt is kért, próbálta kicsit megnyugtatni a csapatot, amelynek inkább a védekezése működött jobban. Komoly előnyt azonban nem sikerült szereznie az MKC-nak az első félidőben, sőt a sok hibával egy kicsit fel is bátorították a Vasas kézilabdázóit.

A szünet után jól kezdett a Motherson-Mosonmagyaróvár és négy gólosra növelte az előnyét. Ezt a következő tíz percben sikerült is megtartani, de egyelőre még nyílt maradt a találkozó, a továbbjutás kérdése. A másodosztályú csapat azonban érezhetően fáradni kezdett és így egyre nehezebben tudta eredményesen befejezni a támadásait. Az MKC továbbra sem sziporkázott, de szépen módszeresen elhúzott és így bebiztosította a győzelmét.
A kupamérkőzéseket így hibátlanul teljesítette a Motherson-Mosonmagyaróvár így azokban várhatja a következő ellenfeleket. A jövő héten viszont már az NB I-es bajnokság folytatása következik, ahol biztosan nagyobb koncentrációra lesz szükség.

Penszki Gergely: - Arra törekedtünk, hogy megtiszteljük a Magyar Kupa sorozatot és az élvonalbeli ellenfelünket és ezen a téren azt gondolom, hogy nem is lehet hiányérzetünk. Nagyon alaposan felkészültünk az Mosonmagyaróvárból, és az edzőtáborban tizenhat edzést is tudtunk tartani. Az erőnk azonban most még 40-45 percig tartott egy ilyen tempóban kézilabdázó csapat ellen.

Gyurka János: - Tudtuk, hogy ez nem lesz könnyű mérkőzés és sajnos alaposan meg is nehezítettük magunknak. Dekoncentrált volt a játékunk volt, nagyon sokat hibáztunk és ritkán mondok ilyet, de most ki kell emelnem, hogy voltak nagyon gyenge egyéni teljesítmények a pályán. Ez a teljesítmény, ez a játék nem lesz elég szerdán az Érd ellen, tehát alaposan ki kell elemeznünk a történteket.
Fotók: Vasas.hu