AZ MKC MAGABIZTOSAN HOZTA A KÖTELEZŐT

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.04.01.
Két bajnoki rangadó elvesztése után a Motherson-Mosonmagyaróvár csapata hazai környezetben akart javítani az alsóházhoz tartozó Vasas ellen. A kiesés elkerülése ellen harcoló budapestiek ellen nem számított könnyű találkozóra az MKC. A hazai csapat jó és a vendég gárda gyenge kezdése azonban hamar eldöntötte a két bajnoki pont sorsát.

Motherson-Mosonmagyaróvár - Vasas SC 35 - 26 (21 - 9)
NB I. bajnoki mérkőzés 20. forduló - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 900 néző
2022 április 01. péntek 18.00 óra
Vezette: Fekete Tamás - Tóth Dávid

Mosonmagyaróvár: MISTINA - Kojic 1, Asanin 5, KOVÁCS P. 4, Török L. 2, TÓTH G. 5, HAJTAI 6.
Csere: Soltész (kapus), Milic 2, TÓTH E. 5 (3), Mihály 1, Csekő 3, Lancz 1.
Edző: Gyurka János

Vasas: Kurucz A. - Imrei 3, M. Agbaba 4, Kajdon 2, Speth 2, Faragó 1, Szatmári.
Csere: Gercsó, ZSIGMOND P. (kapusok), Szilovics 4, Ács 2, Pénzes 1, BLAUBACHER 5, Kovács N. 1, Oláh, Nagy Zs. 1.
Edző: Penszki Gergely

Kiállítások: 4 perc, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0

Nem túl jó előjelekkel készült a mosonmagyaróvári gárda a pénteki bajnoki találkozóra, mert az utolsó pillanatban olyan fontos játékosok estek ki, mint Szemerey Zsófi és Pásztor Noémi. Strannig Zsófiára még mindig nem számíthatott Gyurka János, aki így mindössze tizenhárom kézilabdázót tudott benevezni a mérkőzésre.
Ennek ellenére az MKC igazi villámrajtot vett és Tóth Gabriella valamint Tanja Asanin duplájával elhúzott 4 - 0 arányban. A hazai kapuban Mistina Kitty remekelt, büntetőt is hárított, így nem csoda, hogy néhány perc után a Vasas időt is kért. A helyzet azonban alapvetően nem változott, mert az MKC továbbra is sokkal dinamikusabban, határozottabban kézilabdázott és így alig több mint tíz perc alatt nyolcra növelte az előnyét. Penszki Gergely ezért ismét az időkéréshez folyamadott, próbálta forgatni a csapatát, de a most is remekül szurkoló közönség továbbra is az MKC hatékony játékának örülhetett. A huszadik perc meghozta a tíz gólos különbséget, amit igaz állandósítani nem tudott akkor még az MKC, de a remeklő Mistina védéseinek köszönhetően a vendégek faragni sem tudtak a jelentős hátrányukból.
Az első félidő végére pedig már ez az állítás szertefoszlott és annak örülhettünk, hogy 21 gólt dobott az MKC és csak 9-et kapott, amire azért kevesen számítottak a találkozó előtt.

A második játékrész első perceit inkább a hibák, a küzdelem jellemezték, így gólt is keveset láttunk. Lassan azonban ráálltak az üzemi hőfokra a játékosok és a szép találatok is megérkeztek. Lényegesen kiegyenlítettebb is volt a játék, hiszen a két csapatnak olyan sok izgulni valója már nem maradt ezen a találkozón.
Így a vendégek is sokkal nyugodtabban, pontosabban kézilabdáztak, sokkal többet megmutatva a valós tudásukból. A hazai csapatban pedig Gyurka János is próbálta úgy keverni a csapatát, ahogy a szűk létszám és egészségi állapot megengedte. A csendesebb mederben a Vasas kicsit fel is zárkózott, ami azonban ennek a mérkőzésnek az alapvető kérdéseit nem befolyásolta.
A találkozó utolsó szakaszában felszabadult kézilabdát láttunk mindkét csapattól, amit élvezett a közönség. A mosonmagyaróvári publikum meg is tapsolta a magabiztos győzelmet, amely alighanem jót is tett a hazai lelkeknek, az MKC az utóbbi időben egy kicsit megtépázott önbizalmának.

Gyurka János: - Gratulálok a lányoknak az első félidőben mutatott játékhoz, amikor sokat futottunk, lendületesen támadtunk. Az ötvenöt százalékos mutatóval védő Mistina Kitty pedig kijavította, amit hátul a védekezésben elrontottunk. A fordulás után már több volt a hiba a játékunkban, de sajnos tudjuk, hogy az erőnk most még nem elég egy teljes mérkőzéshez. Ez a győzelem azonban sokat segíthet nekünk, erőt adhat a folytatáshoz, amiben remélhetőleg már a sérültjeink, betegeink is segíteni tudnak.

Penszki Gergely: - Pontosan harminc perccel maradtunk ma tovább a buszon, amit a komoly sebességgel kezdő hazai csapat ki is használt. Ziccereket rontottunk, büntetőt hibáztunk, ki nem kényszerített hibák után tálcán kínáltuk fel a gólszerzési lehetőségeket a Mosonmagyaróvárnak. Nem is telt barátságos beszélgetéssel a szünetünk, ami után a második félidőben sokat javult a teljesítményünk.