Az utolsó 10 percben döntött az MKC a Békéscsaba ellen

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2023.11.10.
Az év utolsó hazai bajnoki mérkőzésén a Motherson Mosonmagyaróvár a Békéscsabát fogadta. János együtteséből betegség miatt Stranigg Zsófia hiányzott.
Jól kezdett az MKC, amely 4-2-re és 7-3-ra is vezetett. Aztán Pásztor Bettina a csabai kapuban elkapta a fonalat, és több hiba is csúszott a hazai játékba, így nagy meglepetésre a vendégek fordítottak (10-11). Hadfi jól szállt be, de Szondi így is szépen termelte a gólokat. A folytatásban 1-1 gól volt a különbség hol az egyik, hol a másik csapat javára. A szünetre az MKC 20-19-es előnnyel mehetett pihenőre.

A 38. percre hárommal ellépett Gyurka János együttese (24-21) de a védekezés nem akart összeállni, így három perccel később egyenlített a Békéscsaba (24-24). A vendégek egyik legjobbja, a beállós Bencsik Bojána egy rossz mozdulat után a 47. percben piros lapot kapott, és ezt követően az MKC is magára talált. 29-28-as csabai vezetés után a Mosonmagyaróvár az egyaránt hét-hét gólt szerző Tóth Gabriella-Lancz Barbora páros vezérletével átgázolt ellenfelén. Hadfi 11, Szemerey 10 védéssel zárt, a csapat pedig egy 10-0-ás szériát produkálva átrohant ellenfelén. Az utolsó 10 perc kiváló játékának köszönhetően, ha nehezen is, de győzött a Motherson Mosonmagyaróvár, amely továbbra is hibátlan hazai pályán. Az MKC november 18-án, a női világbajnokság előtti utolsó bajnoki mérkőzésén a NEKA otthonába látogat.

Női kézilabda NB I, 8. forduló
Motherson Mosonmagyaróvár - TAPPE-Békéscsabai ENKSE 39-30 (20-19)
1000 néző, UFM Aréna
V.: Fekete T., Hajdu T.

MKC: SZEMEREY - Udvardi 5, Albek 1, PÁSZTOR N. 6, TÓTH G. 7, Tóth E. 3 (1), Schatzl N. 5. Csere: HADFI (kapus), Varga E. 1, Ivancok 4, Faragó, Sztankovics, LANCZ 7 (1), Tóth N. Vezetőedző: Gyurka János

Békéscsaba: PÁSZTOR B. - Horváth G. 3, Lanistanin 5, Mayer, Gyimesi 3, BENCSIK 4, SZONDI 9. Csere: Szabó D. (kapus), Román 2, Csáki 1, Termány 3, Török, Kukely K. Vezetőedző: Rácz Sándor

Kiállítások: 6 perc, ill., 2 perc.
Hétméteresek: 2/3, ill., -/1.
Piros lap: Bencsik (47. perc)

Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-2, 8.p: 7-3, 16.p: 10-10, 23.p: 14-15, 30.p: 20-19, 38.p: 24-21, 41.p: 24-24, 50.p: 28-29, 59.p: 38-29, 60.p: 39-30
Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „A hajrában már felszabadultan játszottunk, akkor támadásban és védekezésben is azt nyújtottuk, amit akartunk. A Békéscsaba képes kreatív kézilabdára, és jól fel is készültek belőlünk. Nehézkes mérkőzés volt, sokat hibáztunk, és ránk nem jellemző módon 10 kidolgozott ziccert is kihagytunk. A válogatott szünet után néhányan nem találták a formájukat. A szív diadala volt a mai meccs. Voltak olyanok, akik hátukra vették a csapatot, Lancz Barbora például sokat tett hozzá a sikerhez a hajrában. Stranigg Zsófia és Tóth Nikolett hiánya a mérkőzés bizonyos periódusaiban nagyon érződött.

Rácz Sándor, a TAPPE-Békéscsabai ENKSE vezetőedzője: „Mi sem gondoltuk, hogy képesek leszünk ilyen teljesítményt nyújtani. Az egyik legjobb meccsünk volt ez, hiszen a bajnokság egyik legerősebb csapatát kényszerítettük nagy csatára. A futós játékhoz nem vagyunk hozzászokva. Elfáradtunk a végére, ez okozta végül a vesztünket."

Lancz Barbora, a Motherson Mosonmagyaróvár jobbátlövője: „Nagyon örülök, hogy így tudtam teljesíteni. Rosszul éltem meg a sérülésem miatti hosszabb kihagyást, a mai nap kicsengése azonban pozitív. Kisegítettük egymást a lányokkal, harcoltunk, és bíztuk egymásban."

Szondi Zsófia, a TAPPE-Békéscsabai ENKSE balszélsője: „Nagyon sajnálom, hogy ilyen nagy lett különbség a végére, hiszen sokáig pariban voltunk. Az utolsó 10 percben rengeteg labdát adtunk el, és sok gólt kaptunk lerohanásból, ezt nem bírtuk el."