Az utolsó másodperc döntött

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2019.01.13.
Tilimger Tamarával a kezdő csapatban, de az utolsó edzések egyikén bokaszalag szakadást szenvedő Zana Maric nélkül kezdte a mérkőzést az MKC.

Az első perceket az igazi rohanás jellemezte, amelyben a védekezésre kevesebb hangsúlyt fektettek a csapatok. Végig mi vezettünk és a hazai csapat egyenlített, de negyedóra után sikerült 12 – 9 arányban elhúznunk. A lila – fehérek innen még visszahozták a találkozót döntetlenre, de az utolsó tíz percben ismét, ezen a találkozón jelentősnek mondható előnyt sikerült szereznünk. Sok jó egyéni teljesítményt láttunk a mosonmagyaróvári gárdában és csapatként is jobban működtünk az Előrénél ebben a játékrészben. Sikerült 19 gólt szereznünk, amely idegenben, egy rangadó mérkőzés első játékészében, igazán elismerésre méltó teljesítmény.
Forrás: János Antal

A második félidőt is jó kezdte a csapatunk és Scholtz Andrea is bemutatott néhány a vendéglátó gárdát elbizonytalanító bravúrt. A békéscsabaiak gólveszélyes átlövőit továbbra is sikerült kikapcsolni és így tartani tudtuk az előnyünket. Megnyugtatónak tűnő, 24 – 18 – as vezetéssel érkeztünk az utolsó negyedórához, amikor viszont egy őrületes hajrába kezdett az Előre. A nagyon feljavult Vukajlovic vezetésével szinte minden mindegy alapon rohamoztak és mivel sajnos ekkor mi is többet hibáztunk, feljöttek egy gólra. Az utolsó percekre maradt tehát a döntés, amikor már mindkét gárda minden erő tartalékát bevetette. A hatvanadik percben 29 – 29 volt az eredmény és mi támadhattunk. Befejezni azonban nem sikerült a támadást és a másik oldalon Walfisch Mercédesz az utolsó másodpercben a kapunkba bombázott. Így sajnos vereséget szenvedtünk, pedig játékban nem volt jobb a hazai gárda. Játékban nem...
Forrás: Milyó Pál

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE – Eu-Fire Mosonmagyaróvár  30-29  (15-19)
NB I, 12. forduló
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 1200 néző
Játékvezetők: Herczeg Péter – Südi Péter

Békéscsaba: Balogh – KOVÁCS A. 7,  VUKAJLOVIC 8, MARINCSÁK 6 (3), Giricz, Walfisch 4, BOTTÓ 4. Csere: Horváth D. Bínó B. (kapusok), Hős K., Szögi, Kukely, Dombi K., Zöldi-Tóth 1, Ekker, Agbaba.Vezetőedző: Horváth Roland

MKC: Gubiková – Kovacsicz 5, Kopecz 2, Vukcevic, TILINGER 8 (3), SZARKOVÁ 5, Bízik R. 5. Csere: Scholtz A. (kapus), Farkas V. 1 (1), Gyimesi 1, Horváth B. 2, Bízik B., Katona, Hudák E., Bardi, Hajtai. Vezetőedző: Bognár Róbert

Hétméteres: 3/3, ill., 6/4
Kiállítás: 10 perc, ill., 10 perc

Horváth Roland, a Békéscsaba vezetőedzője: "Nagyon örülök a győzelemnek, még akkor is, ha tudom, hogy a döntetlen igazságosabb lett volna. Az első félidőben szégyen és gyalázat volt a játékunk, ezért a szünetben igyekeztünk rendet rakni. Nem játszottunk jól, de jár a dicséret a lányoknak a hatgólos hátrány ledolgozásáért és a győzelemért."

Bognár Róbert, az MKC vezetőedzője: "Igazságtalannak érzem a végeredményt, hiszen legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna. Viszont ilyen a sport, el kell viselnünk ezt a vereséget. Sajnos a meccs utolsó szakaszában sokat hibáztunk, ennek köszönhetően tudott visszajönni az ellenfél. Elől ziccereket rontottunk és hátul sem voltunk stabilak, ez vezetett a vereségünkhöz."