BEMELEGÍTÉS A DÖNTŐRE

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.08.20.
Az AVIA-kupa első mérkőzésén a horvát RK Podravka Koprivnica 27 - 23 arányban legyőzte a szlovák HC DAC Dunajská Streda csapatát. A másik mérkőzésen pedig szintén a papírformának megfelelően, nagyon magabiztos mosonmagyaróvári győzelem született.

Motherson-Mosonmagyaróvár - DHC Slavia Praha 44 - 24 (23 - 12)

AVIA-kupa helyosztó mérkőzés - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 700 néző
2022 augusztus 20. szombat 18.00 óra
Vezette: Haskó Tamás - Natkai Norbert

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Mihály 5, Lancz 6 (2), Pásztor 4, Ivancok 1, Tóth E. 5 (2), Stranigg Zs. 5 (2).
Csere: Mistina (kapus), Bardi 2, Kovács P. 4, Tóth N. 2, Hajtai 3, Sztankovics 2, Faragó 2, Csire 5.
Edző: Gyurka János

Slavia Praha: Kudlácková - Mísová 5 (2), Novotná, Vostárková 3, Vavrusková, Franková 2, Jestríbková.
Csere: Malá, Vrbková (kapusok), Holecková 1 (1), Frycaková 5, Duranková 4, Zimová, Holeková 2, Jystriková 1, Svihnosová 1.
Edző: Jan Salac

Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3

A Motherson-Mosonmagyaróvár mérkőzése előtt, Simon Lajos a névadó támogató AVIA partner, a GSB-Petrol Kft. ügyvezetője végezte el a kezdődobást. A hagyományos piros-fehér osztott szerelésében pályára lépő prágaiak pedig nagyon bátran kezdtek. Ez azonban mindössze néhány percig tartott, hiszen már a hatodik percben időt kért a csehek edzője és egyértelműen a játék lassítását kérte az akkor már háromgólos hátrányban lévő csapatától. Elsősorban óriási sebesség különbség volt a két gárda között, amelynek a következtében az MKC előnye folyamatosan növekedett. A nagyon fiatal játékosokból álló, szimpatikusan küzdő Slavia Praha megpróbált nyitott védekezésre átállni, de ezzel is csak a meccsben maradást tudta elérni.
A Motherson-Mosonmagyaróvár legnagyobb feladata tehát az volt, hogy a saját tempójában kézilabdázzon, izgalmak helyett, kreatív, látványos játékkal szórakoztassa a szépszámú közönséget. Ennek megfelelően a 27. percet után alakult ki először a tízgólos különbség, amikor 21 - 11 volt az állás. Sőt ekkor már, egy nagyon elegáns kínai figurát követő gól után a vastapsot megkapta a csapat.

A szünet sem változott sokat a mérkőzés képe, tehát az első percekben még valamennyire tudta tartani a lépést a cseh együttes. Rendre maradt a tízgólos volt a különbség, de az idő múlásával egyre szélesebbre nyílt az olló. Az MKC csapatóból ismét szinte minden kézilabdázó tudott gólt szerzeni, ami egy komoly célokat megfogalmazó csapat esetében fontos tényező. Hibátlanul sikerült elvégezni a hétmétereseket is, ami pedig megnyugtató közeledve a bajnoki nyitányhoz.
Azért feltétlenül dicséret jár a cseh vendégeknek, hogy az igyekezetükkel megakadályozták, hogy unalmas edzőmérkőzés jellege legyen a találkozónak. Az MKC pedig alaposan bemelegített a horvát RK Podravka Koprivnica elleni vasárnapi döntőre, ami nyilvánvalóan egy teljesen más színvonalú mérkőzés lesz.

Gyurka János: - Többször elmondtam, hogy nem gondolkozunk eredményben, mert a számunkra most a mérkőzésterhelés az elsődleges. A lányok pedig ennek megfelelően dolgoztak, így kiemelni a leginkább a fegyelmezettségüket kell. Megpróbáltuk kiszolgálni, szórakoztatni a közönségünket, egy lelkesen, sportszerűen küzdő, fiatal csapat ellen.