DÖNTŐBEN AZ MKC

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2020.08.28.
A kötelezőt magabiztosan teljesítette a Motherson-Mosonmagyaróvár péntek délután a balatonboglári négyes tornán, a Vasas SC elleni mérkőzésen. Könnyed, de nagyon fegyelmezett, hatékony játékkal érvényesítették a papírformát és így szombaton döntőt játszhatnak majd a Boglári Akadémia-SZISE - Kisvárda Master Good SE találkozó győztesével.

Motherson-Mosonmagyaróvár - Vasas SC 39 - 25 (21 - 9)
2020 augusztus 28. péntek 16.15 óra - Balatonboglár, NEKA csarnok, 150 néző
Vezette: Marton Zsófia - Szabó Eszter

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Katona 7 (1), Gyimesi, Kovács P. 1 (1), Horváth B. 4, Szarková 3, Hajtai 1. Csere: Herczeg (kapus), Tóth E. 4 (2), Lancz 1, Sirián 3, Holesová 7, Domokos 1, Kellermann 3, Hudák 2, Tilinger 2. Edző: Gyurka János

Vasas: Kántor - Kovács N. 1, Pénzes 3 (1), Ivanics 5 (1), Hadnagy 4, Speth, Tóth M. 2. Csere: Soltész (kapus), Cifra, Szilovics, Nagy Zs. 1, Ács 3, Imrei 1, Szatmári 3, Bréda 2, Takács. Edző: Penszki Gergely

Hétméteresek: 4/4 illetve 3/2
Kiállítások: 10 perc illetve 6 perc

Fehér mezben és kék nadrágban lépett pályára az MKC a Nádorfi-emléktorna első mérkőzésén és a keretből csak a beteg Stranigg Zsófia hiányzott. Új hír ugyanis, hogy a harmadik kapus Fritz Noémi a héten kölcsönjátékosként a másodosztályba, a budapesti Tempo KSE együtteséhez igazolt.
Koncentráltan kezdte a mérkőzést az MKC és a mérkőzés első perceiben négy gólos előnyt szerzett. A Vasas fiatal edzője Penszki Gergely már a nyolcadik percben időt is kért, de az osztálykülönbség továbbra is érződött. Negyedóra elteltével 12 - 5 arányban vezetett a Motherson-Mosonmagyaróvár a szimpatikusan küzdő, de továbbra is kicsit megilletődötten kézilabdázó piros-kékek ellen. Gyurka János pályára is küldte azokat a játékosokat - Holesová, Domokos, Kellermann, Hudák - akik eddig kevesebb szerepet kaptak a felkészülési találkozókon. Ők pedig érezhetően bizonyítani is akartak azzal, hogy tízre növelték a két csapat közötti különbséget. A vártnál talán könnyebb volt tehát az első játékrész, amelyben az MKC a dobott és kapott gólok számát illetően is jól teljesített.
A második játékrészt a Herczeg - Domokos, Lancz, Kellermann, Sirián, Kovács P., Holesová hetes kezdte, továbbra is nagy kedvvel, gólerősen kézilabdázva. Öt perc után Tilinger Tamara is pályára lépett, aki egyelőre azonban csak a támadásokban vett részt.
Felszabadult játékot hozott a folytatás, hiszen a mérkőzés eldőlt és így a fővárosiak is bátrabban kézilabdáztak. Sokat cseréltek az edzők, ezért valamivel jobban is állta a sarat a Vasas, de az MKC tíz, tizenkét gólos vezetését semmilyen veszély sem fenyegette. A Mosonmagyaróvár csapatkapitánya gólt is dobott, Herczeg Lili pedig egy büntetőt is kispárgázott, miközben az utolsó tíz percre a kezdősor is visszajött a pályára. A hajrában a fővárosiak is a tapasztaltabb játékosaikat szerepeltették, így ez az időszak inkább küzdelmesre sikerült. Gyakorlásnak azonban feltétlenül jó volt az első felvonás, a bajnoki főpróbának szánt tornán, amelynek a döntőjében viszont már élvonalbeli ellenfél következik.

Gyurka János: - Az első harminc perc volt a jobb, amikor el is döntöttük a mérkőzést és koncentráltan kézilabdáztunk. A folytatásban is megvolt az akarat, de akkor már több volt a hiba és ezeknek a számát még mindig csökkentenünk kell a bajnoki találkozókon. Mindenkinek tudtunk megfelelő játéklehetőséget adni, ami a felkészülés jelenlegi szakaszában fontos volt. Örülök annak, hogy szépen fokozatosan Tilinger Tamara is visszatér, mert vele még hatékonyabbak, ötletesebbek lehetnek a támadásaink.