ASC Corona Brasov – Motherson-Mosonmagyaróvár 29 - 30 (16 - 16)
Koprivnica, nemzetközi női kézilabda felkészülési mérkőzés, 100 néző.
Vezette: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)

Brasov: Hosu – Neagu 4, Bucur 4, Laslo 1, Ciuciulete 5, Tirca 8 (4), Chiricuta 2.
Csere: Timoshenkova, Popescu (kapusok), Lacatus, Buceschi 2 (1), Patuleanu 1, Nolevska 1, Caprar, Pavlevic 1, Bazaliu.
Edző: Ion Craciun

MKC: Ferenczi – Domokos 2, Popa 3, Kellermann 4 (2), Bardi 5, Hudák 4, Holesová 1.
Csere: Dányi, Herczeg (kapusok), Hajtai 2, Katona 3 (2), Lancz 5 (3), Szalai Zs. 1, Lázár, Paróczai
Edző: Bognár Róbert
Hétméteresek: 5/5 illetve, 8/7,
Kiállítások: 4 illetve, 4 perc

Szombaton fél tízkor folytatódott a kaproncai torna a Motherson-Mosonmagyaróvár számára, amikor a román ASC Corona Brasov volt azellenfél. Azt már a torna tegnapi második mérkőzésén láttuk, ahol a Podravka 26 – 24 arányban győzte le a brassói gárdát, hogy egy fizikális erős és jó képességű csapattal találkozik az MKC. Ennek megfelelően alakult az első félidő, amelyben fej – fej mellett haladtak a csapatok, mert egyiknek sem sikerült még két gólos előnyt sem kiharcolnia.

Kemény, küzdelmes volt ez a harminc perc és a döntetlen eredmény reális képet mutatott. Sok gólt dobtak a csapatok, amiben az is közrejátszott, hogy a kapusokat zavarta meg a legjobban a szokatlanul korai mérkőzés kezdés. Taktikusabb és türelmesebb játékot hozott a második játékrész, de továbbra is hihetetlen elszántsággal kézilabdázott mindkét fél. Az MKC pontosabb volt a támadások befejezésénél a második félidő elején és így el tudott húzni négy találattal.

Jól működött a mosonmagyaróvári gárda nyitott védekezése és Dányi Bernadett kapus teljesítménye is feljavult. A Corona Brasov azonban fel tudott zárkózni és így izgalmas végjáték alakult ki. Komoly dicséret illeti az MKC csapatát és a fiatal játékosokat, akik ezt az éles helyzetet remekül megoldották. Egy nagyon jó csapatot sikerült tehát legyőzni, olyan kulcsemberek pihentetése mellett, mint Tilinger Tamara, Horváth Bernadett és Karol De Souza. A két győzelem pedig azt jelenti, hogy szombaton este 20 órakor döntőt játszik a Motherson-Mosonmagyaróvár Horvátországban.

Bognár Róbert vezetőedző: Ezt a találkozót tudatosan a fiatal játékosoknak adtuk és ezért nem neveztük még a keretbe sem az idősebbeket. A fiatalok pedig maximálisan meghálálták a bizalmat és nagyon érett játékkal győztek le egy nagyon jó csapatot. Ez a játék már sok mindenben hasonlított arra, amit mi elvárunk a lányoktól. A játékosok hozzáállása pedig példaértékű volt, ami azért is komoly fegyvertény, mert kimondottan sok játékpercet töltöttek a pályán.