EGY ROSSZ ÉS EGY NAGYON JÓ FÉLIDŐ

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2021.03.03.
A Ferencváros esélyeshez méltóan, ellentmondást nem tűrően kezdett a megilletődött Motherson-Mosonmagyaróvár ellen a szerdai televíziós mérkőzésén. A folytatásban azonban az MKC abszolút felnőtt a feladathoz és egy élvezetes, szoros második harminc percet produkált.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Motherson-Mosonmagyaróvár 34 - 31 (20 - 12)
NB I felnőtt bajnoki mérkőzés - 16. forduló
2021 március 03. szerda 18.00 óra
Budapest, Elek Gyula Aréna, zárt kapus
Vezette: Benya-Hantos Dorina - Rózsahegyi Brigitta

Ferencváros: Bíró - MALESTEIN 9 (5), Klujber, Kovacsics 5 (3), Behnke 2, BÖLK 2, MÁRTON G. 6. Csere: Stolle, Szucsánszki 3, KOVÁCS A. 5, Kisfaludy 2, Ballai, Tóth N.
Edző: Elek Gábor

Mosonmagyaróvár: SZEMEREY - Katona, Horváth B. 1, Gyimesi, Szarková 7, TÓTH E. 5, Hajtai 1. Csere: Soltész (kapus), Kovács P. 3, LANCZ 4, Hudák 1, DOMOKOS 3, Sirián 2, STRANIGG ZS. 4.
Edző: Gyurka János

Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 0/0

Nem számított egyszerű mérkőzésre a Motherson-Mosonmagyaróvár a jó formában lévő Ferencváros ellen a budapesti Népligetben. Az sem könnyített a helyzeten, hogy egy kisebb betegség miatt Herczeg Lili nem tudott pályára lépni, így a fiatal Soltész Kíra került be második kapusként a keretbe.
Az első negyedórában ráadásul az FTC irgalmatlanul megnyomta a kezdést és tizenöt perc alatt 12 - 3 arányú vezetést szerzett. Az MKC nagyon nem boldogult a budapesti zöld-fehérek világszínvonalú védekezésével. A hazai csapat pedig, néhány átadás után, már helyzetbe került és ezeket könyörtelenül ki is használta. Gyurka János így kénytelen volt már negyed óra után, másodszor időt kétszer időt kérni, ami azért nem túl sűrűn fordul a kézilabdázásban.
Össze is kapta magát a mosonmagyaróvári csapat és csinált egy nagyon fontos 4 - 0-ás sorozatot, ami után már jobban nézett ki az eredményjelző tábla. Jobb lett az MKC védekezése, ami mögött Szemerey Zsófi sem volt mindig kiszolgáltatott helyzetben. Így nem csak az eredmény lett szorosabb, hanem a játékban is sokkal közelebb került az MKC a ferencvárosi gárdához.
Elek Gábor tanítványai azonban a félidő hajráját is megnyomták, aminek következtében ismét elhúztak, és magabiztos, nyolc gólos előnnyel mehettek pihenni a szünetben.

Gyurka János sokat cserélt, próbálta frissíteni a csapatot a második félidőben. Az FTC kevesebbet változtatott és el kell ismerni, hogy a kispadról pályára lépő játékosok, tartották a szintet.
Bátrabb volt viszont az MKC, így az Ferencváros nem tudta növelni az előnyét, sőt a találkozónak ebben a szakaszában, kicsit sajnálni is lehetett a megilletődött kezdést. Az ötvenedik percben 29 - 24-es hazai vezetést mutatott az Elek Gyula Aréna ledfala, tehát sokkal inkább mérkőzésben tudott maradni az MKC.
Beszédes adat volt azonban az is, hogy a hazai csapat kilenc büntetőt dobhatott az eddig eltelt időszakban, a Motherson-Mosonmagyaróvár pedig egyet sem. Ami azt illeti ez is elég ritka azért a kézilabdázásban.
Nyugodtan le lehet írni tehát, hogy egy élvezetes második félidőt láthattunk a Népligetben, amiért dicséret jár mindkét csapatnak. Mi persze a saját csapatunkat figyeltük, amely a második játékrészben kimondottan ügyesen kézilabdázott. Persze lehet mondani, hogy akkor már eldőlt a találkozó, de az is erőt mutat, hogy most a padlóról is sikerült felállni Gyurka János csapatának, a második félidőben 19 gólt dobva a Ferencvárosnak. Ez pedig bíztató a bajnokság hátralévő, az MKC számára fontos időszaka előtt!

Elek Gábor: - Az első tizenöt percben káprázatosan védekeztünk és hatékonyak voltunk a támadások befejezésénél is. Talán egy kicsit el is hittük, hogy ezzel meg is nyertük a találkozót, ami nagy hiba volt egy ilyen jó ellenféllel szemben. Az MKC taktikát váltott, külön gratulálok nekik azért, hogy egy percig nem adták fel, így a második játékrészben, akaratban és a játék minőségében is felülmúltak minket. Nagyon csalódott vagyok, különösen a teljesen szétszórt végjátékunk miatt.

Gyurka János: - Az első félidő elején statikus, megilletődött volt a teljesítményünk, ami el is bizonytalanította a csapatot. Szükség volt a második időkérésre, ami után sokkal többet mozogtunk és Szemerey Zsófi védéseiből tudtunk építkezni. A második félidőben már azt játszottuk, amit tudunk, szépen visszajöttünk a mérkőzésbe. A csapat megtalálta önmagát, mert akkor már nem csak küzdésben voltunk jelen a játékban.

Képek: Fradi Média