Egygólos vereség a torna nyitónapján, a bronzéremért folytatjuk

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.08.16.
A besztercei négyestorna elődöntőjében a Motherson Mosonmagyaróvár a Bodzavásárral találkozott.

Az első félidő a román csapatnak sikerült jobban, a szünetben hattal vezetett a Buzau (17-11). A második félidőben nagy hajrát produkált az MKC. Gyurka János együttese fél perccel a vége előtt még döntetlenre állt (30-30). A Bodzavásár végül egy kiélezett mérkőzésen egy góllal győzött és bejutott a fináléba, így a rendező Besztercével találkozik. A Mosonmagyaróvárból Lancz Barbora volt a legeredményesebb hat góljával, míg a román csapat 31 találatából Christine Karlsen Alver tizenkettőt lőtt. A Motherson Mosonmagyaróvár a harmadik helyért a Besanconnal csap össze, 15 órától.

Motherson Mosonmagyaróvár – Buzau 30-31 (11-17)

MKC: Martins, Halter, Horváth Sz. (kapusok), Tóth E. 2, Varga E. 4, Albek 4, Falusi-Udvardi, Wolfs 2, Sefcsik, Kukely, Faragó 1, Stranigg 1, Molnár D., Lancz 6, Ivancok-Soltic 3, Schatzl 4, Tóth G. 3. Vezetőedző: Gyurka János