- Hosszas egyeztetések előzték meg ennek a munkakörnek a visszaállítását a klubban, amelyet a városvezetés, a névadó szponzor és Guntram Thurnher elnök egyaránt támogatott - kezdte a bemutatkozó beszélgetést Szász-Fejér István. - Az utóbbi időben megnövekedett feladatok miatt szükségessé vált egy operatív, a napi munkát irányító vezető személye. Nagyon örültem a felkérésnek, de át kellett gondolnom hogyan tudnék egyszerre két fronton helytállni. Ugyanis több mint 17 éve egy budapesti központú gyógyászati segédeszközök forgalmazásával foglalkozó vállalkozást vezetek. Ahhoz, hogy most ezt a számomra izgalmas kihívást megfelelően el tudjam látni, a cégem vezetését át kellett alakítanom. Az MKC-ban való feladatokat azonban segíteni fogja, hogy 2020 nyara óta elnökségi tag vagyok, tehát ismerem a klubot, a helyi viszonyokat, illetve a körülményeket.
Jól tudjuk, hogy volt kézilabda játékos, majd később dolgozott edzőként, vezetőként és támogatója is a sportágnak?
- Tizenhárom éves korom óta részese vagyok a kézilabdázásnak, ami a szülővárosomból az erdélyi, Sepsiszentgyörgyről indult. A helyi sportiskolában, később pedig a másodosztályú csapatban játszottam az 1989-es román forradalomig. Kerettag voltam a román ifjúsági és junior válogatottban, de sajnos a pályafutásom később nem úgy alakult, ahogy gyerekként elképzeltem. Egy komoly bokasérülést követően már csak alacsonyabb osztályú budapesti csapatokban kézilabdáztam. Magyarországra 1990-ben jöttem, amikor felvettek a Testnevelési Egyetemre, ahol kézilabda szakedzői képesítést szereztem. Ezt követően az életem más irányt vett, viszont edzőként rövid ideig dolgoztam Mosonmagyaróváron, a MOGAAC kereteiben működő, a megyei bajnokságban szereplő férfi kézilabda csapatot irányítottam. Lassan húsz éve élek ebben a városban, már Mosonszolnokon is bérletes szurkolója voltam az MKC-nak, néhány éve pedig szponzorként is támogatom a klubot. Ezt követte a szerepvállalásom az elnökségben, most pedig őszinte lelkesedéssel várom a klubigazgató munkát.
Mit tervez ennek a legelején, mik azok a legfontosabb feladatok, amelyekben a klubigazgató segíteni tud a mosonmagyaróvári klubnak?
- Elnökségi tagként sok dologra volt rálátásom, de most minél jobban meg kell ismernem, pontos képet kell kapnom a napi teendőket illetően. A Mosonmagyaróvári Kézilabda Club mindössze néhány év alatt jutott el olyan szintre, hogy ma már a nemzetközi mezőnyben szerepel, Magyarországon pedig tradicionális klubokkal versenyez. Úgy gondolom, hogy ez egy óriási érték, amit úgy kell tovább fejleszteni, stabilizálni, mint egy céget, hiszen ez egy sportvállalkozás. Össze kell hangolni a szakmai és a gazdasági lehetőségeket, valamint úgy kell tovább építeni a klubot, hogy a felnőtt csapat, az utánpótlás és az irodai háttér együttesen fejlődjön. Rendkívül fontos, hogy a szponzorok, a felnőtt és az utánpótlás csapataink fantasztikus szurkolói is elégedettek legyenek. Számomra ez egy igazi kihívás lesz, egy olyan feladat, amire mindig is vágytam. Megpróbálok tehát mindent megtenni, hogy a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club minél sikeresebb legyen.