Fájó vereség a Vác ellen

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.10.09.
A Budaörs pénteki legyőzése után szerdán már a Vác otthonában lépett pályára a Motherson Mosonmagyaróvár.
Schatzl Natalie súlyos sérülése miatt nem volt bevethető, így NB I-es bajnokin először volt kerettag Sefcsik Nóra.

2-0-ával kezdte a találkozót az MKC, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 11. percben 7-7 volt az állas, majd Csíkos vezérletével 3-0-s rohanást produkált a Vác (10-7). Bukovszky nagyszerűen védett, az ő hathatós közreműködésének köszönhetően folyamatosan a hazaiak voltak előnyben. A szünetben hárommal, 16-13-ra vezetett a Vác. Csíkos Luca parádézott az óváriak ellen, összesen 10 gólt lőtt, de Afentáler is hatig jutott, Bukovszky pedig 19 védéssel zárt. Óvári oldalon Lancz Barbora nőtt fel a feladathoz, hét gólt szerzett. A második játékrészben az MKC kétszer tudott felzárkózni mínusz kettőre, de volt olyan, amikor a Vác vezetett öttel (26-21). Herbert Gábor együttese végül megérdemelten, 31-26-ra győzött.   A Motherson Mosonmagyaróvár október 19-én, szombaton a Békéscsaba vendége lesz.

Női kézilabda NB I
Vác - Motherson Mosonmagyaróvár 31-26 (16-13)

V.:
Nagy F., Túróczy J.
Vác, Városi Sportcsarnok, 300 néző

Vác:BUKOVSZKY- Miklós 2, Csernyánszki 1 (1), JUHÁSZ G. 4, Varga Emőke 3, CSÍKOS 10, Pelczéder 3. Csere: Wald 2 (2 ), AFENTÁLER 6, Kurucz, Hajdú. Vezetőedző: Herbert Gábor

MKC: Halter - Falusi-Udvardi 2, Albek 4, Wolfs, Tóth G. 3, Ivancok-Soltic 3, Stranigg Zs. 4 (2). Csere:Martins (kapus), LANCZ 7, Tóth E. 1, Varga Emília 1, Kukely A., Faragó 1. Vezetőedző: Gyurka János

Kiállítások:
4 perc, ill., 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill., 2/2.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-4, 15.p: 10-7, 26.p: 14-10, 38.p: 20-18. 51.p: 26-21, 58.p: 28-25.

Herbert Gábor, a Vác vezetőedzője: „Sokat tettünk a győzelemért, de ehhez kellett a sors segítsége, és az erős hitünk is. Fiatal csapatunk van, de ma olyan taktikai érettséget mutattunk, mint korábban még sohasem. Nagyon büszke vagyok a lányokra.”

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Remekül teljesített a Vác, könnyű gólokat lőttek, szépen felépítették a játékukat. Sajnos hiába készültünk, sok dolgot nem tudtunk megvalósítani. Fegyelmezetlenek voltunk, a támadásainkat nem építettük megfelelő ritmusváltásokkal, dinamikával. Elbizonytalanodtunk, és ma nem volt olyan játékosunk, aki kihúzta volna a gödörből a csapatot.”