FONTOS PONTOKAT SZERZETT AZ MKC

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.02.25.
A mérkőzés előtt két alapjátékosával, Kovács Patríciával és Stranigg Zsófiával hosszabbított szerződést a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club. Az osztrák válogatott irányító-átlövő egy évvel, a fiatal szélső pedig kettővel toldotta meg a kontraktusát. Stranigg Zsófia viszont még hiányzott a keretből, mert a koronavírus szövődményei miatt kivizsgálásokon vesz részt.

Motherson-Mosonmagyaróvár - MTK Budapest 32 - 27 (16 - 16)
NB I. bajnoki mérkőzés 16. forduló - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 800 néző
2022 február 25. péntek 18.00 óra
Vezette: Bíró Ádám - Kiss Olivér

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Mihály 3, Asanin 4, Kovács P. 1, Török L. 1, TÓTH G. 5, HAJTAI 4.
Csere: MISTINA (kapus), TÓTH E. 10  (1), Milic, Lancz 1, PÁSZTOR 3, Csekő.
Edző: Gyurka János

MTK Budapest: Győri B. - Juhász E., Kekezovity 1, PÁL T. 5 (1), Szabó L. 6 (4), Bujdosó-Gerháth, Sallai N. 2.
Csere: Hlogyik 1 (kapus), MAZÁK-NÉMETH, MARINCSÁK 7, Román, Dakos 3, Koronczai, Pelczéder 1, Bánfai 1.
Edző: Vida Gergő

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5

Nagyon jól kezdte a találkozót a Mothreson-Mosonmagyaróvár csapata, hiszen öt percig csak MKC gólokat láttunk. Időt is kért az MTK Budapest új edzője Vida Gergő, ami után lényegesen zártabb, feszesebb lett a fővárosiak védekezése. Marincsák Nikolett pályára küldése pedig telitalálatnak bizonyult, mert az irányító fel tudta gyorsítani a vendégek játékát. Így az félidő első felében az egy ide - egy oda forgatókönyv még a Mosonmagyaróvárnak kedvezett, de a második tizenöt perceben ez megfordult.
A hazai csapatban Tóth Gabriella volt a vezér és örömteli, hogy a vállsérülés után ismét pályára léphetett Pásztor Noémi is. A vendégeknél Vida Gergő már az első harminc percben minden játékosát bevetette, és Marincsák mellett nyerőembere volt a büntetőket hibátlanul végrehajtó Szabó Laura is.
A félidő utolsó perceiben ismét bebizonyosodott, hogy milyen sokat ér a szurkolók buzdítása, mert ez felrázta a hazai gárdát, amely így egalizálni tudta az eredményt harminc perc után.

A kiegyenlített első játékrészt követően várható volt, hogy a folytatásban az a csapat fog döntő előnybe kerülni, amelyik nem fog majd másodszor is ugyanabba a közmondásos folyóba lépni. Ez pedig az MKC-nak sikerült, mert ismét remekül kezdte a félidőt, de most a folytatásra is figyeltek Gyurka János tanítványai.
A második félidő első felét 9 - 2 arányban nyerte meg a mosonmagyaróvári együttes, amely ekkor nagyon jól védekezett és Mistina Kitty is sorozatos bravúrokkal segítette a mezőnyjátékosokat. A fővárosiak újra időt kértek, megpróbálkoztak egy hosszú hajrá indításával, amiben a segítségükre volt az, hogy már hat büntetőt dobhattak, míg az MKC addig egyet sem.
Maradt tehát egy kis izgalom a mérkőzés hajrájára is, de a Motherson-Mosonmagyaróvár hazai pályán, ebben az atmoszférában nem szokott megijedni ettől. Az utolsó szakaszban felváltva estek a gólok, valamint ugyanilyen arányban vétettek hibákat a csapatok, ami azt jelentette, hogy a Motherson-Mosonmagyaróvár győzelme nem forgott veszélyben. A hazai csapat a lényegesen jobb második harminc percben nyújtott teljesítményének köszönhetően két nagyon fontos bajnoki pontot szerzett, amivel megerősítette a helyét a bajnokság élmezőnyében.

Gyurka János: - Nagyon örülök, hogy olyan csapatom van, amely képes tiszta szívvel küzdeni, mögötte pedig egy fantasztikus szurkolótábor, amely ebben maximálisan segíti. Jól kezdtük a mérkőzést, de később több olyan hibát vétettünk, amelyekkel felhoztuk az ellenfelet. Tizenhat gólt sem szoktunk kapni harminc perc alatt, így a második félidőben más szemlélettel kézilabdáztunk. Ekkor már feljavult a védekezésünk, jó volt a kapus teljesítményünk és a gólokkal sem maradtunk adósak.

Vida Gergő: - Mindkét játékrészt nagyon gyengén kezdtük, de az első félidőben ezt még ki tudtuk javítani. A szünetben fel is hívtam a figyelmet arra, hogy döntő lesz a második játékrész eleje és sajnos igazam is lett, mert akkor vesztettük el ezt a találkozót. Sokat hibáztunk támadásban és ezt a formáját már visszanyerő Mosonmagyaróvár ellen, különösen itt ebben a csarnokban, nem lehet büntetlenül megtenni.