GYŐZELEM HAZAI PÁLYÁN

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2021.08.28.
A nyolcadik felkészülési találkozóján, a hatodik győzelmét szerezte meg a Motherson-Mosonmagyaróvár csapata, amely pénteken este a HC DAC Dunaszerdahely gárdáját fogadta. Számolgatásra azonban most nincs igazán idő, hiszen szombaton 16.00 órakor már az NB I-es újonc Moyra-Budaörs Handball ellen lép pályára az MKC. A mérkőzést követően pedig szurkolói ankétot tart a klub, amelyen a csapat minden játékosa, a szakmai stáb és a menedzsment várja az érdeklődőket.

Motherson-Mosonmagyaróvár - HC DAC Dunaszerdahely 38 - 28 (16 - 14)
Felkészülési mérkőzés - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 600 néző
2021 augusztus 27. péntek 18.00 óra
Vezette: Felhő Ferenc - Öcsi Tamás

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Kojic 4, Lancz 6, Tóth G. 4, Pásztor 4, Tóth E. 7 (2), Hajtai 1. Csere: Mistina (kapus), Konecná 4, Asanin 2, Kovács P., Stranigg Zs. 5 (1), Csekő 1.
Edző: Gyurka János

Dunaszerdahely: Oguntoye - Juhos 2, Élő 5 (1), Bugár 3, Némethová 2, Bízik B. 1 (1), Bízik R. 7. Csere: Magera (kapus), Sári 3, Pénzes, Demeter, Jagodic, Mészáros, E. Rajnohová 5.
Edző:
Debre Viktor

Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

A kezdés ezen a felkészülési találkozón is jól sikerült a mosonmagyaróvári gárdának, amely ennek következtében a az első negyedóra végén már 11- 5 arányban is vezetett. Gyurka János egy erős kezdőcsapattal indította el a találkozót és ebben a szakaszban nem is változtatott. Az elmúlt idényben nagyon megerősödött Dunaszerdahelyiek azonban szívósan, lelkesen küzdöttek és így sikerült felzárkózniuk. Különösen a régi kedves ismerős Bízik Réka volt elemében, aki szép gólokat szerzett a szélső pozícióból. Az MKC játéka ebben a szakaszban kicsit görcsös volt, különösen a védekezésben akadozott a gépezett, de a játékosok akaratára nem lehetett panasz.

A második félidő első tíz perce is a vendégeké volt, akiknél akkor Erika Rajnohová, a fiatalabb Rajnohová testvér mozgatott jól. A mérkőzésen először, 19 - 19-es állásnál sikerólt először egyenlíteniük, tehát izgalmassá vált a találkozó. A Motherson-Mosonmagyaróvár csapata azonban nagy akarattal kézilabdázott és ez átsegítette a játék nehézségein. A döntő szakaszban egyértelműen átvette az irányítást és néhány kiváló egyéni teljesítménnyel sikerült magabiztos előnnyel zárni a találkozót. Az egyértelműen látszott, hogy jó erőben van a mosonmagyaróvári csapat és láttunk kimondottan szépen, ötletesen befejezett támadásokat is. Az elszántságot, a győzni akarást pedig elismeréssel díjazta az UFM Aréna közönsége, mert ezek ezen a z edzőmérkőzésen is jellemezte az MKC csapatát.

Gyurka János: - Minden felkészülésnek van egy mélypontja, ami minket érezhetően most ért el. A csapat mélyen a valós tudása alatt teljesített, pedig az látszik a dobott góljaink számából, hogy a dinamika már megvan a játékunkban. Természtes folyamat ez, ezért örömteli, hogy végül is magabiztosan nyerni tudtunk egy nagyon lendületes, jó képességű DAC ellen. Ma is voltak nyerő embereink Tóth Eszter, Lancz Barbora és Mistina Kitty nyújtott olyan teljesítményt, amely a győzelemhez vezetett. De pontosan azért vagyunk egységes, jó csapat, mert bizots vagyok abban, hogy a következő találkozón mások fognak előre lépni.

Debre Viktor: - A számunkra nagyon tanulságos mérkőzés volt, amelynek az elejét és a végét már fizikálisan sem bírtuk igazán jól. Az első szakaszban nem találtuk a Mosonmagyaróvár nyitott védekezésének ellenszerét. A találkozó utolsó negyedére pedig elfáradtunk, hiszen előtte nagyon komoly energiákat mozgattunk meg a felzárkózáshoz. megtapasztaltuk, hogy milyen remek csapat az MKC, amelynek gratulálunk a bronzérméhez és sok sikert kívánunk a következő idényhez.