Hasznos felkészülési mérkőzés a Beszterce ellen

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.08.11.
Három nap alatt két mérkőzést játszott egymással a Motherson Mosonmagyaróvár és a Gloria Bistrita. A pénteki zártkapus találkozón 30-27-re a vendégek győztek, vasárnap pedig következhetett a második felvonás, immár közönség előtt.

Kicsit álmosan kezdte az első félidőt a román csapat, amelyet Tóth Gabiék magabiztosan ki is használtak. 11 perc elteltével már hárommal vezettek az óvári lányok. (5-2). Ezt követően aztán tempót váltottak a vendégek és öt perc alatt nemcsak kiegyenlítettek, hanem kétgólos előnyt dolgoztak ki. (7-9) Lancz vezérletével tartottuk a különbséget, sőt egyenlíteni is sikerült, ám a félidőre újra kettő volt közte. (12-14). A második félidőben is hasonlóan alakult a játék képe, az egyenlítés többször sikerült a hazaiaknak, ám a Florentin Pera együttese sorra lőtte a gólokat és végül magabiztosan 24-28-ra győztek. A mosonmagyaróváriak legjobbja Lancz Barbora lett 6 góllal, Ines Ivancok-Soltic és Schatzl 4-4 gólt lőtt.

A mérkőzés végén köszöntötték a junior válogatottal a szkopjei világbajnokságon ezüstérmes Varga Emíliát.
A következő hétvégén a Motherson Mosonmagyaróvár hivatalos a Gloria Bistrita kétnapos tornájára, pénteken és szombaton. A kupán a román Buzau, a Motherson Mosonmagyaróvár, a tavaly az EHF négyesdöntőjébe jutó Gloria Bistrita és a francia bajnokság tavalyi nyolcadik helyén végző Besancon vesz részt.

Motherson Mosonmagyaróvár-Gloria Bistrita 24-28 (12-14)

Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 700 néző

Motherson Mosonmagyaróvár: Martins – Falusi-Udvardi 1, Lancz 6, Wolfs 2, Tóth G. 2, Varga E. 2 (2), Stranigg. Csere: Horváth Sz., Halter (kapusok), Tóth E. 1, Kukely, Faragó 2, Molnár D., Ivancok-Soltic 4, Schatzl 4. Vezetőedző: Gyurka János.

Kiállítások: 6 perc, ill., 8 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill., 4/4.