Hősies győzelem a Malaga ellen

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.02.03.
A Motherson Mosonmagyaróvár az Európa-liga csoportkörében a Malagát fogadta.
Gyurka János együttese nagyszerűen kezdte a mérkőzést. Szemerey Zsófi hetest védett, és több bravúrt is bemutatott, a védekezés pedig nagyszerűen működött. 4-0-ával indított az MKC, a spanyolok, pedig a 7. percben tudtak először gólt szerezni. Ezt azonban újabb három találat követett, így a vendégek 4-4-nél egyenlítettek. Két újabb óvári gól következett (6-4), de főként a védelmek domináltak ebben az időszakban. Tóth Gabriella négy gólt lőtt az első félidőben, de Tóth Eszter és Pásztor Noémi is beköszönt háromszor, emellett pedig Szemerey közel 40 %-os védési hatékonysága emelhető ki, igaz Castellanos is hasonlóan teljesített a másik kapuban (7 védés, 35 %). A 26. percben mínusz egyre zárkózott a Malaga, de a félidő hajrája a Mosonmagyaróvárnak sikerült, így a szünetben hárommal 14-11-re vezetett a hazai csapat. A folytatásban sokáig őrizte 3-4 gólos előnyét a Mosonmagyaróvár, de a félidő közepén a vitatható kiállítások miatt többször is emberhátrányba kerülő MKC vezetése elfogyott, pedig Albek Anna kettős emberhátrányban is szerzett gólt. 19-15 után a spanyolok zsinórban hat gólt szereztek (19-21), ráadásul az óvári lövések sem voltak jók. A tíz perces hazai gólcsendet Pásztor Noémi törte meg, majd Szemerey újabb fontos védései következtek (16 védés, 42 %-os hatékonyság), így a vezetést is sikerült átvenni. Az 58. percben 23-23 volt az állás, és az utolsó két perc pedig két Tóth-gólt hozott. Előbb a mérkőzésen hétszer betaláló Tóth Eszter, majd a hatig jutó Tóth Gabriella köszönt be, így a Mosonmagyaróvár heroikus csatában 25-23-ra legyőzte a Malagát.

Az MKC február 10-én a norvég Solát fogadja az UFM Arénában.
Európa-liga csoportkör, 4. forduló
Motherson Mosonmagyaróvár - Costa del Sol Malaga (spanyol) 25-23 (14-11)

V.:
Maia, Nunes (portugálok)
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 1000 néző

MKC: SZEMEREY - Udvardi 1, Albek 3, PÁSZTOR 4, TÓTH G. 6, TÓTH E. 7 (1), Stranigg 1. Csere: Ivancok 2, Tóth N., Schatzl N., Lancz 1. Vezetőedző: Gyurka János

Malaga: CASTELLANOS - E. Jiménez 2, Medeiros 1, Eizagirre 1, ROMERO 2, Doiro 2, S. Jiménez 2. Csere: Robles (kapus), Bitolo 2, ARDERÍUS 6, Cuadrado 1, Campigli 1, Baldomero 2, Lima 1. Vezetőedző: Jesús Gallardo

Kiállítások: 14 perc, ill., 8 perc.
Hétméteresek: 1/2, ill., 4/6.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-0, 10.p: 4-4, 13.p: 6-4, 20.p: 9-6, 26.p: 11-10, 30.p: 14-11, 35.p: 17-13, 40.p: 19-15, 50.p: 19-21, 54.p: 21-21, 56.p: 23-22 60.p: 25-23

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Gratulálok a Malagának. Magas szintű mérkőzést játszottak. Az első félidőben a védekezésünkkel akartunk irányítani, támadásban pedig a pontos támadásbefejezést tűztük ki célul. Hullámzó volt a játékunk, 19-15 után sajnos nem higgadtság állt be a játékunkban, de óriási küzdelemben, végül tudtunk nyerni. Szeretnénk profitálni ebből a meccsből."

Jesús Gallardo, a Costa del Sol Malaga vezetőedzője: „Különböző stílusú kézilabdaiskolák találkoztak egymással. Hatvan percig küzdöttünk, és úgy vélem, hogy nagyon kevés döntött a Mosonmagyaróvár javára."

Gabriela Clausson Bitolo, a Costa del Sol Malaga játékosa: „Nem játszottunk tökéletesen. Sokat hibáztunk, főként a befejezéseknél. Harcolunk tovább a folytatásban."

Pásztor Noémi, a Motherson Mosonmagyaróvár játékosa: „Nem várt vereséget szenvedtünk idegenben, amiért szerettünk volna visszavágni. Örülök, hogy nyertünk, még ha nem is úgy alakult a meccs, ahogy szerettük volna. Büszke vagyok a csapatra, hiszen egy nagyon jó csapatot tudtuk legyőzni."