KÉT FONTOS PONT

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.04.14.
Az FTC - ETO rangadó árnyékában került lebonyolításra a Motherson-Mosonmagyaróvár - Kisvárda Master Good SE bajnoki mérkőzés. Az MKC a hatodik helyről várta a találkozót, a vendégek pedig a forduló előtt közvetlenül mögöttük voltak a tabellán. A mosonmagyaróvári csapat azonban sokat javított a helyzetén ezzel a szép, magabiztos győzelemmel.

Motherson-Mosonmagyaróvár - Kisvárda Master Good SE 36 - 26 (17 - 13)
NB I. bajnoki mérkőzés 22. forduló - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 800 néző
2022 április 14. csütörtök 18.00 óra
Vezette: Horváth Péter - Marton Balázs

Mosonmagyaróvár: Mistina - Kojic 2, ASANIN 6, Pásztor 4, KOVÁCS P. 4, TÓTH G. 8 (1), HAJTAI 5.
Csere: SZEMEREY, Soltész (kapusok), Tóth E., LANCZ  6 (x), Mihály, Milic, Csekő 1.
Edző: Gyurka János

Kisvárda: Mátéfi - Udvardi 2, Karnik 3, Bouti, Dombi L. 1, JUHÁSZ G. 5, Mérai 1.
Csere: Leskóczi, Shulega (kapusok), Radojevic 5 (4), Siska 2, Dombi K. 1, Mészáros-Mihálffy 3, Stamenic 3.
Edző: Bakó Botond

Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4

Nagyon hosszú idő után végre teljes tizenhatos keretet tudott jelölni egy bajnoki találkozóra a Motherson-Mosonmagyaróvár szakmai stábja. Ez a hír pedig mindenképpen örömteli, hiszen következik a bajnokság utolsó szakasza, ahol az MKC csapatának már nem szabad hibázni, amennyiben el akarja érni a célját.
A masszív középcsapatnak számító, sok tapasztalt kézilabdázóval felálló Kisvárda Master Good SE gárdájának legyőzése azonban még hazai pályán sem egyszerű feladat. Az első percekből pedig az is kiderült, hogy egy élvezetes, színvonalas találkozót tud játszani egymással a két csapat, mert gyors kézilabdát, látványos gólokat láttunk. Rendre az MKC vezetett, de a vendégek tartották a lépést, sőt tíz perc után náluk volt egy gólos előny. Valamivel a félidő közepe előtt, így először Gyurka János szakította meg a játékot egy időkéréssel.
A folytatás is lendületes, gyors kézilabdát hozott, kimondottan kombinatív támadásokkal, amelyeket mindkét oldalon pontosan fejezetek be az átlövők, a beállók és a szélsők. Ismét az MKC vezetés - Kisvárda egyenlítés forgatókönyv szerint haladtak a csapatok, amelyek között ebben az időszakban nem volt semmilyen érdemi különbség. A félidő utolsó harmadában azonban a mezőnyben Tóth Gabriella remekelt, a kapuban pedig Szemerey Zsófi mutatott be néhány parádés védést. Ezt a különbséget pedig már kevésbé tudta ellensúlyozni a vendégcsapat, még úgy sem, hogy elég sok tudtak büntetőből dobni. Bakó Botond másodszor is időt kért a 27. percben, hiszen az MKC négy gólos vezetése ezen a szoros találkozón elég jelentős előnynek tűnt.

A második félidőt remek védekezéssel és gyors gólokkal kezdte a hazai csapat, amely így elhúzott 20 - 13 arányban. A Kisvárda edzője így ismét magához hívta a csapatát és láttunk már kedélyesebb időkérést, mint most a vendégek padjánál. Az MKC szárnyalását azonban nem lehetett megállítani, hiszen Hajtai Vanessza két lerohanás gólja után már tíz gólos lett a különbség a 40. percben.
Erre pedig aligha számított bárki is a nagyon kiegyensúlyozott első játékrész után, egy ilyen jó erőkből álló ellenféllel szemben. A Kisvárda azonban védekezésben és támadásban is lassúnak, körülményesnet, sőt talán még kicsit tanácstalannak is tűnt az MKC sebességével szemben. Sajnos a félidő felénél azonban egy ütközés után Tóth Gabriella maradt nagy fájdalmakkal a földön, és a mezőny messze legjobb játékosát a mentők vitték el.
A kiválása és a meglehetősen sokkoló jelenet pedig érezhetően megfogta az MKC gárdáját, így a Kisvárda felzárkózott hat gólra. nagyon jól jött tehát a hazai B közép szakadatlan bíztatása, mert a mérkőzés utolsó negyede még hátra volt. Szerencsére néhány perc után ismét megtalálta a játékát az MKC és így az utolsó percekben góldobó párbajában is helyt tudott állni. A védekezéssel ekkor már kevesebbet törődtek a csapatok, de elsősorban Lancz Barbora eredményességének köszönhetően az MKC tartotta a magabiztos előnyét.
Jó játékkal, remek hozzáállással szerzett tehát két nagyon fontos bajnoki pontot a Motherson-Mosonmagyaróvár, amely így kedvezőbb helyzetből várhatja a folytatást. Ebben bízunk tehát és természetesen nagyon szorítunk azért, hogy Tóth Gabriella sérülése ne akadályozza meg őt abban, hogy ott legyen a hátralévő bajnoki találkozókon.

Gyurka János: - Gratulálok a csapatomnak ahhoz, hogy hatvan percig hittel, alázattal, keményen dolgozva kézilabdázott, aminek ma ez a szép győzelem lett az eredménye. A kiegyensúlyozott első félidő után, a szünetben megbeszéltünk néhány taktikai dolgot, amit a lányok maradéktalanul be is tartottak. Tettünk egy lépést a céljaink elérése felé, és annak is örülök, hogy megháláltuk a szurkolótáborunk kitartását, bíztatását. Tóth Gabi sérülését borzasztóan sajnáljuk, hiszen a játéka és a személyisége is meghatározó a csapatunkban.

Bakó Botond: - Húsz-huszonöt percig elfogadhatóan kézilabdáztunk, de az első félidő hajrájában elengedtük a mosonmagyaróvári csapatot. A fordulás után pedig sajnos azt a gyenge teljesítményt nyújtottunk, ami egy ideje már jellemző ránk. Ekkor olyan előnybe került az MKC, ami gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. Ez a játék nem elég, sokkal többet kell tennünk, sokkal jobban kell teljesítenünk a hátralévő mérkőzéseken.