KIESÉS AZ EURÓPA-LIGÁBÓL

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.02.12.
A Motherson-Mosonmagyaróvár az első mérkőzésen megszerzett 38 - 30 arányú győzelmének köszönhetően kedvező helyzetből várta a franciaországi mérkőzést. Sajnos azonban ez az előny már a találkozó első harminc percében elfogyott, így a Besancon fölényes győzelme az MKC kiesését jelentette a nemzetközi sorozatból.

ES Besancon Feminin - Motherson-Mosonmagyaróvár 34 - 24 (19 - 9)
Európa-liga A csoport 5. forduló - Besancon, Palais des Sports, 1.500 néző
2022 február 12. szombat 20.00 óra
Vezette: Andreas Capoccia - Beat Jucker (Svájc)

Besancon: FRANK - Granier 4, MARIOT 4, Robert 3, Cusset 3, ROSIAK 8, AOUSTIN 6.
Csere: Bonnet (kapus), Faure 2, Dembele 2, Tshimanga, Uno Jensen, Zazai 2 (2).
Edző: Sebastien Mizoule

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Mihály 1, Asanin 3, Tóth G. 4 (1), Török L. 2, Tóth E 6 (3)., Hajtai 4.
Csere: Mistina (kapus), Kovács P. 3, Milic 1.
Edző: Gyurka János

Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4

A svájci határ közelében lévő francia nagyváros modern csarnokában arra számítottak a hazai szurkolók, hogy a Besancon jól kezdi majd a találkozót. Nem is csalódtak ebben, mert érezhetően nagyon elszántan lépett pályára a francia csapat. Az első mérkőzéshez képest ki is egészült a keretük a védekező specialista Louise Cusset-el és a dán válogatott irányító Line Uno Jensen-el. Hiányzott viszont a lengyel válogatott balkezes átlövő Natalia Nosek, de így sem panaszkodhattak a mindössze tizenegy játékost benevező mosonmagyaróvári csapattal szemben.
Tíz perc elteltével már 8 - 5-öt mutatott az eredményjelző, sok volt tehát a kapott gól az MKC-nál , így Gyurka Jánosnak időt kellett kérnie. Sokat azonban ez sem segített, mert a másik lengyel válogatott átlövő Aleksandra Rosiak vezérletével már hat góllal elhúzott a Besancon. A Motherson-Mosonmagyaróvár hosszú percekig gólképtelen maradt, így a különbség egyre csak nőtt a két csapat között. A francia csapat kézilabdázói pedig egyre inkább hinni kezdtek abban, hogy képesek lesznek nagyobb különbséggel nyerni, mint ahogy Győrben kikaptak.
Nagyon gyenge első félidőt produkált a mosonmagyaróvári gárda, így Gyurka János kénytelen volt másodszor is időt kérni, hiszen sem a védekezés, sem a támadás nem működött. Így bármilyen meglepő is volt az első félidő eredménye, sajnos hűen tükrözte a játék képét.

A folytatásban a magyar csapatnak a becsületéért is küzdeni kellett, hiszen az esélyek ugyan megváltoztak, de egy szorosan megnyert félidő még reményt adhatott volna. A második játékrész első tíz perce szorosabb küzdelmet, döntetlen eredményt hozott, de az egy gól itt - egy gól ott minta, az MKC számára nem jelentett előrelépést.
Egy kicsit fáradt a francia gárda is, így többször lett volna lehetősége az MKC-nak, hogy csökkentse a különbséget. Jobban is küzdött a mosonmagyaróvári együttes, de a mérkőzés legfontosabb pillanataiban, sorsdöntő helyzeteiben mindig valamilyen hibát vétett. Tóth Eszter sérülés miatti kiválása is rontotta a helyzetet, így ez a szorosabb második játékrész sem hozott igazi lehetőséget az MKC-nak egy kedvezőbb eredményre.
El kell ismerni, hogy jobb volt ezen a találkozón az ES Besancon Feminin, nagyobb akarattal és lényegesen frissebben kézilabdázott. Így az utolsó forduló mérkőzései már tét nélkülivé váltak, hiszen az egymás elleni összesítés eldöntötte, hogy az A csoportból a norvégok és  franciák jutottak tovább. Az Európa-ligában elindult négy magyar csapat számára tehát így gyakorlatilag véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

Sebastien Mizoule: - A mérkőzés előtt elmondtam, hogy mielőtt a továbbjutásra gondolnánk, először meg kell nyernünk ezt a mérkőzést. Láttuk, mire képesek a magyarok az első mérkőzésen, és alaposan kielemeztük, hogy hol okoztak akkor gondokat nekünk. Komoly bravúrnak tartom, hogy sikerült ilyen arányban legyőzni az ellenfelünket, ami a számunkra történelmi siker, hiszen még soha nem jutottunk el eddig ebben a sorozatban. A csapatunk erejét mutatja, hogy ezen a szinten nagyon komoly hátrányt le tudtunk dolgozni.

Gyurka János: - Az első félidőben nagyon tompán játszottunk, olyan lassúak voltunk, hogy még a megállító faultokat sem tudtuk alkalmazni. Ma kellett volna szerkezeti, taktikai változtatásokat eszközölni, de ehhez friss játékosok kellenének, mi pedig hetek óta mindössze kilenc mezőnyjátékossal próbáljuk megoldani ezeket a nem is akármilyen mérkőzéseket. Jobb koncentrációval azonban még így is lett volna esélyünk egy a számunkra kedvező eredményre, de a sorsdöntő pillanatokban hibáztunk.