MKS Lublin – Motherson-Mosonmagyaróvár 30 - 26 (17 - 13)
Hodonin, nemzetközi női kézilabda felkészülési mérkőzés,
200 néző.
Vezette: Slezingr, Spunar (csehek)

Lublin:
Gawlik – Labuda 4, Stasiak 6, Blazevic 1, Matuszczyk 4, Gega 4 (1), Gadzina 1.
Csere: Besen (kapus), Krolikowska 2, Rosiak 4 (2), Olek, Sarawaga 1, Kochaniak 2 (1),Nosek 1.
Edző: Robert Lis

MKC:
Herczeg – Katona 3, Popa 2, Tilinger 4 (2), Horváth B., 2, Hudák 2, Hajtai 3.
Csere: Ferenczi, Dányi (kapusok), Katona, De Souza 1, Holesová 2, Bardi 1, Domokos,
Kellermann 2, Lancz 3, Szalai Zs. 1.
Edző: Bognár Róbert

Hétméteresek: 5/4 illetve, 4/2, Kiállítások: 18 illetve, 14 perc

Az már az első percekben látszott, hogy szervezett, masszív és tudatos kézilabdát játszó lengyel ellenfél lesz az ellenfelünk ezen az edzőmérkőzésen. Az első húsz perc szoros eredményeket hozott és 11 – 10 arányban még vezetett is az MKC. A lengyelek sokszor próbálkoztak a hét a hat elleni formációval, a mosonmagyaróvári csapat pedig a nyitott védekezésből indulva szerzett gólokat lerohanásból. A félidő utolsó harmadában azonban a párharcokat rendre megnyerte a Bajnokok Ligája sorozatra készülő Lublin és a szabad labdáknál is gyorsabban reagáltak a lengyel játékosok.

Nagy csatát hozott a második félidő is, amelyben a nagyon fegyelmezetten és keményen védekező lublini gárda növelte az előnyét. Elsősorban a széleken tudták megbontani a magyar csapat védekezését és ott voltak eredményesek. Hét góllal is elhúzott a Lublin, az ebben a periódusban nagyon sok technikai vagy lépés hibával játszó MKC – tól. A véghajrában fel tudott zárkózni a mosonmagyaróvári gárda, de sem a támadásokban, sem pedig a védekezésben nem volt erőteljesebb a javulás. Egy nagyon kemény és küzdelmes edzőmérkőzést játszott tehát a lengyel bajnokkal az MKC, amely egyenértékű volt egy magyar bajnoki találkozóval.

Bognár Róbert vezetőedző:
-        Egy nagyon jól védekező és a sebesség terén is erős csapat volt az ellenfelünk, de ennek ellenére csalódott vagyok a vereség miatt. Többet éreztem ugyanis ebben a mérkőzésben, de ahhoz egy koncentráltabb játékra lett volna szükség. Mi azonban sok játékhelyzetben lassan és rosszul reagáltunk, a védekezésünk pedig még nem tart ott, hogy ezt ellensúlyozni tudjuk.