MEG KELLETT DOLGOZNI A SIKERÉRT

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.08.17.
Szerdán délután a Dunaújvárosi KKA ellen folytatta a felkészülési mérkőzések sorozatát a Motherson-Mosonmagyaróvár csapata. Ismét egy NB I-es ellenfél volt a vendég tehát az UFM Arénában, ahol újra mosonmagyaróvári győzelem született.

Motherson-Mosonmagyaróvár - Dunaújvárosi KKA 39 - 33 (21 - 21)
Felkészülési mérkőzés - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 400 néző
2022 augusztus 17. szerda 16.00 óra
Vezette: Felhő Ferenc - Öcsi Tamás

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Mihály 1, Lancz 7 (2), Tóth E. 2, Pásztor 1, Ivancok 5 (1), Stranigg Zs. 5 (1).
Csere: Mistina (kapus), Hajtai 4, Tóth N. 2, Albek 2, Faragó 1, Kovács P. 3, Bardi 1, Sztankovics 5, Csire.
Edző: Gyurka János

Dunaújváros: Bartulovic - Arany 3, Borgyos 4, Farkas J. 4, Weisheitel, Poczetnyik 2, Kazai 7.
Csere: Oguntoye (kapus), Nick 2, Fodor N. 4, Szalai B. 4 (1), Krupják-Molnár 1, Horváth P. 2, Matucza, Lakatos P., Agócs.
Edző: Rapatyi Tamás

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1

A Motherson-Mosonmagyaróvár csapatából már hiányzott kedden szerződést bontó Tanja Asanin, viszont ott volt a keretben az MKC utánpótlásából felkerülő Lázár Jázmin. A vendég dunaújvárosiak is teljes kerettel érkeztek, viszont sajnos mezszámok nélküli felszerelésben, ami bizony nem könnyítette meg a tudósító dolgát. Energikus játékkal kezdte a találkozót a nyáron alaposan megfiatalított Dunaújváros, amelyben viszont a rutinos szélső, Kazai Anita tudott triplázni az első percekben. Az MKC valamivel később lendült igazán játékba, de akkor szép gólokkal szerzett három gólos előnyt.
Negyedóra elteltével állandósult a mosonmagyaróvári vezetés, elsősorban Hajtai Vanessza volt elemében, de a szurkolók annak is örülhettek, hogy sok játékos tud gólt dobni az MKC jelenlegi keretében. A vendégek azonban szívósan küzdöttek, kemény küzdelemben - kettő hazai és négy vendég kiállítás volt az arány a 22. percben visszazárkóztak, sőt a vezetést is átvették. Szerencséje sem volt ekkor a támadások befejezésénél az MKC-nak, de el kell ismerni, hogy Dunaújváros élesebb volt ebben a periódusban. 20 - 16-os vendég előnyt mutatott az óra, öt perccel a félidő vége előtt, amelyet azonban egy remek hajrával, elsősorban Ines Ivancok találataival sikerült a félidő végére eltüntetni.

Komoly tempóban kezdődött a második félidő is, ami azt jelezte, hogy a Dunaújvári KKA gárdájával várhatóan szép reményekkel indulhat a közelgő élvonalbeli bajnokságban. Így teljes mértékben igaz volt az az edzőmérkőzéseknél szinte már közhelyszerű állítás, hogy hasznos találkozót játszottak a csapatok. Az MKC teljes koncentrációval kézilabdázott a következő percekben, így tudta irányítani a játékot, kézben tartani az eredményt, amely a felkészülési találkozó utolsó negyede előtt 32 - 27 volt.
Sok gólt hozott a találkozó és ezekből ügyesen, szemfülesen vette ki a részét az MKC fiatal jobbszélsője, Sztankovics Kyra. Az elmúlt mérkőzésekhez képest a hétméteresek értékesítésben is sokat javult - bár még nem tökéletes - a Motherson-Mosonmagyaróvár. A jó védekezésből pedig sok labdát szerzett a hazai csapat, és az ezek után szerzett könnyű gólok biztosították az ezen a találkozón tekintélyesnek mondható vezetést.
Az nyilvánvaló, hogy a felkészülési találkozók is egyre élesebbek, ahogy közeledik a bajnoki rajt. Az pedig az MKC csapatát dicséri, hogy ezen a napon egy kimondottan jó teljesítményt nyújtó csapatot tudott, fegyelmezett, határozott játékkal legyőzni.

Gyurka János: - Minden mérkőzés nehéz a számunkra, hiszen alakuló csapat vagyunk, sok új kézilabdázóval. Ma pedig hullámzó volt a játékunk, amikor azt csináltuk, amit gyakoroltunk az eredményesen működött, viszont ha rögtönöztünk, abban sok volt a hiba. A győzelmünket a védekezésünk alapozta meg, de mögötte most nem volt meghatározó kapusteljesítmény. Sok mindenben javulnunk kell ahhoz, hogy sikeresen szerepeljünk a hétvégi nemzetközi tornán.