MÉRSÉKELT TELJESÍTMÉNYEKKEL

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2020.08.18.
Csendes, minden meglepetést nélkülöző felkészülési találkozót játszott a Motherson-Mosonmagyaróvári Kézilabda Club a győri Audi Arénában. Nézők nélkül természetesen mérkőzés hangulatról is nehezen beszélhettünk, ami azért meglátszott a felkészülésük derekán járó csapatok játékán.

Győri Audi ETO KC - Motherson-Mosonmagyaróvár 34 - 18 (17 - 9)
Felkészülési mérkőzés, zárt kapus.
2020 augusztus 18. kedd 17.00 óra - Győr, Audi Aréna.
Vezette: Őri Erika - Pozdena Erika.

Győr: Leynaud - Faluvégi 2, Kurtovic 2, Oftedal 5 (1), Edwige, Hansen 4, Fodor 2. Csere: Glauser, Solberg (kapusok), Kristiansen 5 (1), Amorim 4, Brattset, Lukács 4, Csekő 1, Nze Minko 5. Edző: Danyi Gábor.

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Katona, Kovács P. 2, Tóth E. 4 (1), Horváth B., Szarková 4, Hajtai 2. Csere: Herczeg, Fritz (kapusok), Gyimesi, Lancz 1, Hudák 1, Sirián 1, Holesová, Domokos 3, Stranigg Zs., Kellermann. Edző: Gyurka János.

Hétméteresek: 4/2 illetve 1/1.
Kiállítások: 2 perc illetve 10 perc.

Nem volt vidám látvány az ürességtől kongó Audi Aréna, amit megszokni is nehéz, ezért bízzunk abban, hogy a jövőben nem is kell. Az viszont igazán örömteli volt, hogy Tilinger Tamara már együtt melegített az MKC csapatával, igaz ezen a találkozón még nem tervezték a pályára lépését. A győriek tizenkét mezőnyjátékost és három kapust neveztek, tehát hangsúlyozottan csak létszámban, kevesebben kezdték a zártkapus felkészülési találkozót.
Öt perc alatt, háromszor is vezetett az MKC, amely megpróbálta tehát pontosan befejezni a hosszú támadásait. Az ETO pedig a villámgyors lerohanásokkal próbálkozott, amelyek után Oftedal triplája után vette át a vezetést. Jól védekeztek a csapatok, így negyedóra alatt a támadások során mindössze tizenkét gólt szereztek, a hazai oldalon nyolc találattal.
Az MKC kettős emberhátrányba került, amely közben Gyurka János kért időt, mert a bátor kezdés után, ebben a szakaszban egy kicsit megilletődött volt a csapata. A kettős előnyt nem tudta gólra váltani az ETO, sőt Szemerey is hárította Kurtovic hetesét, így húsz perc után még látótávolságban maradt az MKC (10 - 6).
A vendégek megfontolt játéka arra mindenképpen elég volt, hogy lefékezze a győriek csapat játékát. Akiktől azonban így is láttunk néhány olyan egyéni villanást, amelynek következtében az első félidőt 17 - 9 arányban megnyerte a zöld-fehér együttes.

A fordulás után a Herczeg - Domokos, Kovács P., Gyimesi, Horváth B., Szarková, Stranigg Zs. hetes folytatta a mosonmagyaróvári oldalon. A győri gárdában pedig Solberg állt a kapuba, valamint a széleken, Lukács Viktória és a fiatal Csekő Brigitta kapott lehetőséget. A 34. percben vezetett először tíz gólos különbséggel az ETO, mert az MKC csak egyetlen gólt tudott szerezni a második játékrész elején. Ezt azonban egy lényegesen jobb periódus követte a vendégektől, akik elsősorban Szarková átlövés, valamint Domokos szélső góljainak köszönhetően csökkentették a hátrányukat.
A második félidő felénél 24 - 16-os hazai vezetést mutatott az Audi Aréna eredményjelző táblája és ez az állás tulajdonképpen hű képet mutatott a játékról. Elég volt azonban egy néhány perces mosonmagyaróvári rövidzárlat és ismét a 48. percben máris visszaállt a tíz gólos különbség a csapatok között. A hajrában a francia világbajnok irányító-átlövő Estelle Nze Minko jelezte győri stábnak, hogy szeretne többet játszani. Elsősorban ugyanis az ő vezérletével sikerült nagyon magabiztossá tenni a győriek győzelmét, az utolsó percekben már kicsit széteső, a gólhelyzeteket rendre elhibázó vendégek ellen.

Danyi Gábor:
- A felkészülésünkbe tökéletesen beleillő, hasznos gyakorló mérkőzést játszottunk. A védekezésünk szervezett, kemény, hatékony volt, így azzal tulajdonképpen teljesen elégedett voltam. A támadó játékunk azonban valóban mérsékeltre sikerült, de ennek tudom az okát és a jelenlegi szakaszban ez érthető is.

Gyurka János: - Saját magunknak húztunk fel mentális falakat, pedig pontosan tudtuk, hogy a világ legjobbjai ellen fogunk pályára lépni. Így pedig csak rövid szakaszokban tudtunk megfelelően teljesíteni, mert nem csak az ellenféllel, hanem saját magunkkal is harcoltunk. Persze egy ilyen tudású csapat ellen nem egyszerű kézilabdázni, de sok rossz döntést is hoztunk ezen a találkozón.