Nagy küzdelemben nyert a Ferencváros

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.09.11.
A Motherson Mosonmagyaróvár a szezon első hazain mérkőzésén a bajnoki címvédő Ferencvárost fogadta.
2-0-ával indítottak a vendégek, de az MKC igyekezett közel maradni. A 14. percben Kanor góljaival 12-6-ra ellépett a Fradi. Ivancok Soltic 4 gólt szerzett az első félidőben, és a játékrész hajrája már Gyurka János együttesének sikerült jobban. Az utolsó 5 percet 3-1-re megnyerte az óvári csapat, de a szünetben így is 18-13-ra vezetett a vendégcsapat. A fordulás után Caroline Martins parádésan védett, és Tóth Gabriella is remekelt, zsinórban négy gólt szerzett, így az MKC mínusz háromra csökkentette a hátrányát (17-20). Ezután megint hatra nőtt az FTC előnye (24-18), de ebből kettőt gyorsan lefaragott a hazai csapat. A hajrában az óváriak mindent megtettek a szoros végjátékért, de a Ferencváros végül hattal, 29-23-ra megnyerte a találkozót. Tóth Gabriella nagyszerű teljesítménnyel rukkolt elő, nyolc gólt lőtt, Martins pedig tizenhárom védést mutatott be.

A Motherson Mosonmagyaróvár szeptember 21-én, szombaton az Alba Fehérvár vendége lesz.
Női kézilabda NB I

Motherson Mosonmagyaróvár - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-29 (13-18)

V.:
Horváth P., Marton B.
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 1100 néző

MKC: C. MARTINS - Falusi-Udvardi 1, Albek, Wolfs, TÓTH G. 8, IVANCOK-SOLTIC 4, STRANIGG ZS. 6 (3) Csere: Halter (kapus), Varga E. 2, Lancz, Faragó Luca, Schatzl Natalie, Tóth E. 2 (2). Vezetőedző: Gyurka János

FTC: GLAUSER- Malestein 3, Klujber 6, CVIJICS 3, LEKICS 6 (2), O. KANOR 4, Márton 2. Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwidge, Dmitrijeva 1, BÖLK 3, Maszlova, Tomori, Simon P., Hársfalvi 1, Papp D. Vezetőedző: Allan Heine

Kiállítások:
4 perc, ill., 8 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill., 2/3.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-2, 10.p: 4-8, 14.p: 6-12, 21.p: 10-17. 37.p: 17-20, 49.p: 20-26, 56.p: 22-28.

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Az első 10-12 percben nem csináltunk megállítófaultokat, így a vendégek szétlőtték a védekezésünket. Aztán felvettünk azt a ritmust, ami egy ilyen hőfokú meccshez kell. A védekezésünkön javítanunk kellett, és ez már az első félidőben sikerült. A második játékrészben meg tudtuk valósítani azokat a dolgokat, amiket elterveztünk. Ennek a fiatal csapatnak sok ilyen mérkőzésre van szüksége, hogy minél több tapasztalatot tudjon szerezni. Örülök annak, hogy a csapat a maximumot nyújtotta. Ha több extra teljesítményünk lett volna, akkor még szorosabb lehetett volna a mérkőzés."

Allan Heine, a FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője: „Nagyon kemény meccset játszottunk. A csapatomnak a legjobbját kellett nyújtania, ahhoz, hogy győzni tudjunk. Az első 20 percben okosan játszottunk támadásban és védekezésben is. Büszke vagyok arra, hogy nyertünk, arra pedig különösen, ahogyan behúztuk a találkozót.