Nagyszerű kapusteljesítménnyel továbbjutás az Európa-ligában

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.02.18.
A Motherson Mosonmagyaróvár a Targu Jiu otthonában zárta az Európa-liga csoportkörét.
Az óvári együttesnek mindenképpen pontot kellett szereznie ahhoz, hogy a Sola mögött másodikként továbbjusson a csoportból. Nehezen indult a mérkőzés, az első gólra az 5. percig kellett várni (1-0). Az óváriak először a 13. percben kerültek előnybe (3-4. Nagyszerűen védtek a kapusok, Szemerey Zsófi, és Dzsukeva is parádézott. 7-5-ös MKC vezetés után a Zsilvásárhely zsinórban három gólt szerzett, és rövid időre átvette a vezetést (8-7). A félidőben 10-10 volt az állás, majd a folytatásban Gyurka János együttese már azt a teljesítményt tudta hozni, amit szeretett volna. Szemerey fantasztikusan teljesített, 18 védéssel és 50 %-os védési hatékonysággal zárt, de Dzsukeva 16 bravúrja is elismerésre méltó (42 %). Hat góllal 19-13-ra is ellépett a Mosonmagyaróvár, de 21-15 után jött egy 11 perces gól nélküli periódusa a csapatnak, ami után egyre zárkózott a Targu Jiu (21-20). Az egyenlítés azonban nem jött össze, sőt a győzelem is összejött. Az MKC végül 22-20-ra győzött és továbbjutott a csoportból, így a Beszterce lesz az ellenfele a legjobb nyolc között.

A Motherson Mosonmagyaróvár feburár 22-én, csütörtökön a Ferencváros fogadja bajnoki mérkőzésen.
Európa-liga csoportkör, 6. forduló
CSM Targu Jiu (román) - Motherson Mosonmagyaróvár 20-22 (10-10)

V.: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
Zsilvásárhely, Városi Sportcsarnok, 450 néző

Targu Jiu: DZSUKEVA - Ilie, Moldovan 4, CIOLAN 5 (2), Fratilescu 5 (1), Andriichuk 1, Chircuta. Csere: Cotet 1, Lopataru 3, Klimek 1, Mihart. Vezetőedző: Liviu Andries

MKC: SZEMEREY - Udvardi 1, Lancz 1, PÁSZTOR 4, IVANCOK 3, Tóth G. 3, Stranigg 2. Csere: Hadfi (kapus), Albek 1, Tóth E. 4 (2), Tóth N., Sztankovics, FARAGÓ 1, Schatzl N. 1, Varga E. 1. Vezetőedző: Gyurka János

Kiállítások: 10 perc, ill., 20 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill., 2/2.
Piros lap: Tóth Gabriella (51. perc).

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-0, 13.p: 3-4, 21.p: 5-7, 24.p: 8-7, 30.p: 10-10, 37.p: 12-16, 42.p: 13-19, 44.p: 15-21, 54.p: 20-21, 60.p: 20-22.

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Örülnünk kell ennek a továbbjutásnak, ami nagyon fontos volt nekünk. A nagy akarás egy picit görcsösségbe csapott át. Remélem, hogy ennek a sikernek a következtében átszakad egy gát a csapatnál. Rövid ideig tudtunk felszabadultan kézilabdázni, mert nagy volt a tét, de ebből is tanulnunk kell."