NEHEZEN MEGSZERZETT - ÉRTÉKES SIKER

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2021.02.06.
Nehéz mérkőzésre, harcos hazai csapatra számított a Motherson-Mosonmagyaróvár a Dunaújváros elleni bajnoki találkozón. A Siófok szerdai legyőzése után, az idő is kevés volt a regenerálódásra, és az is nyilvánvaló volt, hogy a DKKA az otthonában bravúrra készül. Az MKC azonban ezt a négy mérkőzéses ciklust is hibátlanul zárta, amiért komoly elismerés jár a csapatnak!

Dunaújvárosi KKA - Motherson-Mosonmagyaróvár  29 - 34  (11 - 15)
NB I felnőtt bajnoki mérkőzés - 12. forduló
2021 február 06. szombat 17.00 óra
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, zárt kapus
Vezette: Őri Erika - Pozdena Erika

Dunaújváros:
Hlogyik - Horváth G. 1, Ferenczy 2, BULATH 9 (4), Nick 1, Szalai B. 4, KAZAI 7. Csere: Babovic, Wéninger (kapusok), Mihály 2, Dabevska 2, Román 1 (1), Fodor N., Barján 1.
Edző: Vágó Attila

Mosonmagyaróvár: SZEMEREY - Katona 4, Gyimesi 1, Horváth B. 2, SZARKOVÁ 7, KOVÁCS P. 4, Hajtai 4. Csere: Herczeg (kapus), TÓTH E. 8 (4), Lancz, Hudák, Stranigg Zs. 3, Domokos 1.
Edző: Gyurka János

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4

Dunaújvárosban az első percekben kiderült, hogy az otthonában nem véletlenül szerzett már értékes bajnoki pontokat a hazai gárda. A hazaiak most is két gyors góllal kezdtek, látszott, hogy hisznek abban, hogy hazai pályán meglephetik a jó formában lévő Mosonmagyaróvárt.
Nagyon úgy tűnt tehát, hogy egy szoros, küzdelmes csatát láthatnak majd a televízió nézők, mert zártan, keményen védekeztek a csapatok. Kevés gól esett, amelyekkel viszont jobban sáfárkodott a vendégcsapat, pedig az első negyedóra végére már két kiállítást és négy büntetőt is ítéltek az MKC ellen.
Elhúzott 3 - 5 góllal a vendégcsapat, amelyre hazai oldalon, Vágó Attilától időkérés volt a válasz. A Motherson-Mosonmagyaróvár játéka azonban szépen összeállt, Szemerey Zsófi is fontos védéseket mutatott be és a cserék, a csapat forgatása is működött. Hazai oldalon megpróbálkoztak a hét a hat elleni játékkal, második beállóként a hatalmas termetű észak-macedón Dabevskával. Így Izgalmas, fordulatos volt az első harminc perc hajrája, de az MKC elég magabiztosan tudta megtartani az előnyét a szünet előtt.

A fordulás után őrült gólpárbaj következett, amelyben elsősorban a remeklő balszélső Kazai Anita találataival feljött két gólra a DKKA. Ebben a kicsit kamikaze kézilabdában teljesen kiegyenlített volt a játék, a rohanó tempó pedig nyilvánvalóan a hátrányban játszó hazai gárda számára volt előnyös.
A tizenhatodik percben 22 - 25-öt mutatott a szebb napokat látott dunaújvárosi csarnok eredményjelzője. Tehát semmi sem dőlt el, sőt nagyon kiélezett, feszült végjátékra lehetett számítani. Az utolsó tíz perc előtt az MKC rendezte jobban a sorait, a saját tempójától talán kicsit fáradó, de továbbra is nagyon elszánt Dunaújváros ellen. Visszaállt a megszokottnak mondható négy gólos különbség, de ez nem volt döntő még az 55. minutumban sem. A Motherson-Mosonmagyaróvár utolsó percei azonban lassan már legendásan összeszedettek ebben a bajnoki idényben. Így volt ez ezen a találkozón is, amely végül öt gólos győzelmet is eredményezett, egy olyan csapat otthonában, ahonnan a legtöbb élvonalbeli csapatnak nagyon nehéz lesz elhozni a pontokat.

Vágó Attila: - Nagy volt az iram, hullámzó volt a játék a mai mérkőzésen, ami értelemszerűen hozott magával hibákat. Nálunk ez főként a helyzetkihasználásban mutatkozott meg, hiszen átlövésből egy Szemerey Zsófi tudású kapusnak nehéz gólt lőni. Többször visszajöttünk a mérkőzésbe, volt tartásunk, komoly erőfeszítésre késztettük az ellenfelünket, de a végére egy kicsit elfáradtunk. Gratulálok, és sok sikert kívánok a bajnokság folytatásban a Mosonmagyaróvárnak.

Gyurka János
: - Nagyon jó, színvonalas, izgalmas mérkőzést játszottunk, egy igazán remekül felkészített Dunaújvárosi KKA otthonában. Büszke vagyok a csapatra, mert tizenegy nap alatt játszottunk négy mérkőzést, ami nagyon fárasztó. Ezért voltak is hiányosságok a játékunkban, néhányan félsérülten kézilabdáztak, de ismét megtettek mindent a győzelemért. Megküzdöttünk tehát önmagunkkal és a fáradtsággal, de végig tudtunk irányítani és vezetni, amivel végül egy nagyon értékes sikert arattunk.

Fotók: Andriska Hanna