ÓVATOS BIZTATÁS!

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2020.08.15.
Pontosan ott folytatta a Motherson-Mosonmagyaróvári Kézilabda Club csapata a játékot, ahol szerdán abbahagyta. Ez a teljesítmény pedig egy magabiztos, szép sikert eredményezett a székesfehérvári csarnokban, ahol az előző bajnokságban még edzőmérkőzésen sem sikerült legyőzni a vendéglátókat.

Alba FKC - Motherson-Mosonmagyaróvár 25 - 35 (14 - 15)
felkészülési mérkőzés, zárt kapus.
2020 augusztus 15. szombat 13.00 óra - Székesfehérvár, KÖFÉM csarnok.
Vezette: Marton Zsófia - Szabó Eszter.

Székesfehérvár: Dányi - Töpfner 4, Boldizsár 3, Triscsuk 5 (1), Bardi 2, Utasi 3, Szarka 3. Csere: Afentaler 1, Sztankovics 1, Rózsás, Gerháth K. 1, Szabó-Májer, Háfra L. 2. Edző: Deli Rita.

Mosonmagyaróvár:
Szemerey - Katona 4 (1), Kovács P. 3, Tóth E. 6 (1), Horváth B. 1, Szarková 6, Hajtai 3. Csere: Herczeg, Fritz (kapusok), Gyimesi, Lancz 4, Sirián 2, Domokos 2, Stranigg Zs. 3, Hudák, Kellermann, Holesová 1. Edző: Gyurka János.

Hétméteresek: 3/1 illetve 3/2.
Kiállítások: 8 perc illetve 4 perc.

A mérkőzés előtt az volt a legjobb hír, hogy ezen a találkozón sérülés miatt, már csak Tilinger Tamarát kellett nélkülöznie az MKC gárdájának. A hazaiak viszont csak tizennégy játékost írtak a jegyzőkönyvbe, akik között Dányi Bernadett volt az egyetlen kapus. Remekül is kezdte a találkozót a mosonmagyaróvári csapat, amely négy - nullára húzott el az első percekben. AZ Alba első gólja a nyolcadik percben született, mert az első helyzeteit rendre elrontotta a székesfehérvári gárda. Negyedóra elteltével azonban egy gólra felzárkózott az Alba, így 6 - 7 - es eredményt mutatott az eredményjelző. Sok volt a hiba, a pontatlanság a játékban, amire némileg magyarázatot adott, hogy az esőerdőre emlékeztető meleg volt a csarnokban.
A hatos falat védekező hazaiak, támadásban elsősorban gyors lerohanásokkal próbálkoztak, amivel kiegyenlítették a mérkőzést a folytatásban. Gyorsabb lett a játék, nagy volt a küzdelem, a kapusok is jól védtek, de továbbra is voltak pontatlanságok a passzoknál, a befejezéseknél. Végül a mezőny leghiggadtabb játékosának gólja döntötte el a találkozó első felét, azaz Tóth Eszter góljával egy gólos mosonmagyaróvári előnnyel ért véget a játékrész.

A második félidőt a Herczeg - Domokos, Gyimesi, Kovács P., Sirián, Szarková, Stranigg Zs. csapat kezdte, akiknek sikerült három perc alatt, négyre növelni az MKC előnyét. A rohanásban megtorpant egy kicsit az Alba, így Deli Rita időt is kért, hogy rendezze a csapatát. Ez azonban csak részben sikerült, mert az MKC nyitott védekezése jól működött, a támadások befejezéseit pedig koncentráltan oldották meg a mosonmagyaróvári kézilabdázók. Ez pedig az eredményben is megmutatkozott, mert tíz játékperc után, tíz gólos lett a különbség a két csapat között (16 - 26), az MKC javára. A kicsit elbizonytalanodott, megzavarodott hazai együttes ellen, kettős hátrányban is gólt tudott szerezni az MKC. Igaz a különbség a hajrában csökkent, de továbbra is az MKC akarata érvényesült, tehát a győzelme, és mint később kiderült, a tíz gólos különbség sem forgott veszélyben. Így összegzésként nehéz helyzetbe került a klub újságírója, hiszen egyrészt nyilvánvalóan elfogult a csapatával. Másrészt elég idős ahhoz, hogy óvatos legyen a dicséretekkel a nyári felkészülés közben. Maradjunk tehát csak egy alaposan átfogalmazott Vörösmarty idézetnél: „Ez IS jó mulatság, NŐI munka Volt!”

Deli Rita: - Sajnos a mai mérkőzésen nagyon sok technikai hibával kézilabdáztunk, ami egyértelműen el is döntötte sorsunkat. Megpróbáltunk dinamikusan, gyorsan kézilabdázni, felálltunk egy nagyon gyenge kezdés után, de csak szakaszokban tudtuk felvenni a versenyt a Mosonmagyaróvárral. Vélhetően a bajnokságban sem azonos célokért küzdünk majd, mert az MKC most nagyon erős kerettel, sok kiváló képességű, tapasztalt kézilabdázóval rendelkezik.

Gyurka János: - Dicséret jár a csapatnak a mai teljesítményért, a mutatott játékért és az eredményért. Közeledünk ahhoz a sebességhez, amelyen majd kézilabdázni szeretnénk, de még sokat kell gyakorolnunk. A harmincöt dobott gólunk mellett volt még legalább tizenöt olyan lehetőségünk, amelyeket jobban kellett volna kihasználnunk. Örülök annak, hogy visszatértek a sérültek, mert így egészséges versenyszellem alakul ki a csapatba kerülésért, valamint jól tudjuk forgatni a keretünket. A mérkőzésen megsérült székesfehérvári irányítónak, Rózsás Josephinnek pedig minél gyorsabb felépülést kívánunk.

Fotók: Nagy Gergő (albakezi.hu)