- A nyár elején találkoztam Ragoncsa Adriennel, az MKC klubmenedzserével és beszélgettünk arról, hogy szeretnék a sportban dolgozni - kezdte a bemutatkozását Szabó Ramóna. - Így kerültem utánpótlás technikai vezetőként a klubhoz, ahol nagyon jól érzem magam. Kokas Viki kisbabájának megszületése után pedig átvettem az első csapat technikai vezetését is, ami igazán komoly feladat. Annak viszont nagyon örülök, hogy mindenki sokat segít nekem, ezért egyre biztosabban tudom ellátni a feladataimat. Úgy érzem, hogy elfogadott a kézilabda társadalom is, így már a legtöbbször csak az eredmény miatt izgulok.
- A kézilabdázó múltat és a logisztikusként szerzett tapasztalatokat lehet kamatoztatni egy ilyen sokrétű munkában?
- Feltétlenül előnyt jelent a számomra, hogy ismerem a kézilabdát és dolgoztam már irodában. Salgótarjánban születtem és ott, valamint Jászberényben játszottam az NB II-es bajnokságban. Tizenhét éves koromtól azonban ötször volt vállficamom, amelyek után már nem tudtam olyan szinten kézilabdázni, amit elvártam magamtól. Igaz később Németországban - ahová kimentem dolgozni - megműtötték a vállamat, de igazából ez sem segített. A Friedrichshafen alacsonyabb osztályú csapatában még megpróbálkoztam a játékkal, de be kellett látnom, hogy nem megy tovább. Tíz év után persze nem volt egyszerű lemondani a kézilabdáról, de remélem, hogy most a pálya széléről tudom majd pótolni ennek a hiányát. Logisztikusként pedig a hegyeshalmi Duvenbeck cégnél dolgoztam az elmúlt két évben.
- A játék szeretete mellett azonban komoly munkabírást is igényel a Mosonmagyaróvári kézilabda Club csapatainak technikai irányítása, összefogása…
- Mivel én valóban szeretem, sőt élvezem ezt a munkát, sokszor észre sem veszem, hogy mennyi időt is töltök itt a klubban. A férjem pedig, aki az autóiparban dolgozik, nagyon sokat van külföldön, így nem is jelent gondot nekünk az idő, a sok utazás. A napi feladatokban megpróbálok már előre is dolgozni, tehát igazából csak akkor sok a munka, amikor olyan extra feladat van, mint most az utánpótlás felszerelések kiosztása. Az MKC tizenöt éves korosztályától lefelé ugyanis minden utánpótlás kézilabdázónk kapott egy MKC címeres, adidas márkájú melegítőt, pólót és sporttáskát, valamint a csapataink új mérkőzés felszereléseket.
- Igaz, hogy egy ügyes, fiatal kézilabdázót is sikerült már a mosonmagyaróvári klubba csábítani?
- Igen, a húgom most igazolt az MKC serdülő csapatába, tehát lesz olyan, aki játszani is tud majd a családunkból. Lili szintén Salgótarjánban kézilabdázott, de azt a klubot már kinőtte, ezért igazolt Mosonmagyaróvárra. Tehetséges irányító, aki egészen biztosan jó helyen lesz Farkas Veronika edző egyre fejlődő együttesében.