REVANS

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2023.03.31.
Sikerült a visszavágás a Motherson-Mosonmagyaróvár csapatának a Békéscsabai Előre NKSE ellen az UFM Arénában. Gyurka János csapata tehát tovább folytatta a remek hazai sorozatát, így magabiztosan várhatja a bajnokság folytatását. Ebben a sorozatban most válogatott szünet következik, amit követően még hét találkozója lesz az MKC-nak az NB I-ben.

Motherson-Mosonmagyaróvár - Békéscsabai Előre NKSE 34 - 22 (18 - 9)
NB I. bajnoki mérkőzés 19. forduló - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 900 néző
2023 március 31. péntek 18.00 óra
Vezette: Ónodi Erika - Őri Erika

Mosonmagyaróvár: SZEMEREY - SZTANKOVICS 4, Lancz 1, TÓTH G. 5, PÁSZTOR 6, Tóth E. 1, STRANIGG ZS. 3 (2).
Csere: IVANCOK 5, Bardi, Albek 2, Csire, KOVÁCS P. 5, Tóth N. 2.
Edző: Gyurka János

Békéscsaba: Razum - Andróczki 2, Lanistanin 2 (1), Bucsi 7 (2), MAYER SZ. 1, Termány 1, Borbély M. 3.
Csere: GADÁNYI (kapus), Giricz 1, TÖRÖK F. 1, Kiss-Walfisch 2, Vámosi 1, Zsemberi 1, Horváth G.
Edző: Papp Bálint

Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3

A mosonmagyaróvári csapatból csak Mihály Petra hiányzott, így a mostanában megszokott tizenöt fős keret Gyurka János rendelkezésére állt. A másik oldalon viszont nem láthattuk a volt MKC kézilabdázókat, Hajtai Vanessza a szerződése értelmében, Gyimesi Kitti pedig betegség miatt nem játszott. Az anyai örömök után azonban visszatért a lila-fehérek gólerős átlövője Kiss-Walfisch Mercédesz, aki fokozatosan kap majd egyre több játéklehetőséget. A rosszul sikerült békéscsabai találkozó nem volt központi téma a csapatban, hiszen egy bajnoki sorozatban mindig előfordul egy-egy gyengébben sikerült találkozó. Viszont az is látszott a melegítésnél, hogy nagyon elszántak a mosonmagyaróvári játékosok.
Jól is kezdte a játékot a hazai gárda,Tóth Gabriella és Pásztor Noémi is duplázott, a nyitott védekezés pedig alaposan lelassította a vendégek támadójátékát. A következő néhány percben viszont több volt a pontatlanság, inkább küzdöttek a csapatok, az MKC azonban tartotta az előnyét. Sokszor láttuk már, hogy milyen kemény játék a kézilabda és ebből most is kaptunk ízelítőt, mert nagyon beleálltak a mérkőzésbe a hölgyek. A bravúros védéseket bemutató, két büntetőt is hárítani tudó Szemerey Zsófi pedig gondoskodott arról, hogy növekedjen a különbség a két csapat között.
Pontosan negyedóra elteltével időt is kért Papp Bálint, aki rendkívül szuggesztíven igazította el a játékosait. Védekezésben is pályára küldte Kiss-Walfisch Mercédeszt, de ebben a periódusban a tempót tekintve nem volt azonos súlysoportban a két csapat. Húsz perc elteltével 13 - 5 arányban vezetett a Motherson-Mosonmagyaróvár, így a vendégek mestere a második idejét is kikérte és időszerű volt a vendégszurkolók „soha ne add fel” dala is.
A játékrész utolsó harmadában rendezetteb volt a vendégek játéka, kicsit felzárkózott a Békéscsaba, nem került tehát döntő fölénybe az MKC. Ez a félidő azonban így is tökéletesen rendben volt, mind a játék és az eredmény tekintetében is.

Nagyon jó volt a hangulat a szünetben az UFM Arénában, a szurkolók elégedettek voltak az első harminc perccel és várták a folytatást. Ennek a legelején pedig a B közép rá is számolhatott az ellenfélre, hiszen 19 - 9 lett az eredmény. Továbbra is nagy kedvvel játszottak a mosonmagyaróvári lányok, állandó, intenzív futásra kényszerítve a vendégeket. A csapat védekezésben nyújtott fegyelmét és azt a taktikai érettséget is ki kell azonban emelni, ahogy a tavalyi mérkőzésen tízgólos Bucsu Lilit szinte teljesen kivették a játékból. Nem volt hibátlan a Motherson-Mosonmagyaróvár játéka, de teljesen egyértelműen kidomborodott, hogy egy élcsapat fogadott egy a bajnokság alsóházához tartozó együttest.
Remekül működött a nyitott védekezés, gyors lerohanás gólokat tudott dobni a hazai gárda, de egy az egyben is sorra nyerték a párharcokat az MKC kézilabdázói. Ezt pedig azért is kell külön kiemelni, mert a Békéscsaba rendkívül kemény, agresszív ellenfél volt, amely az előzetes hírek szerint komoly reményekkel indult el erre a találkozóra.
Ezen a mérkőzésen is maximális dicséret illeti a mosonmagyaróvári közönséget, amely űzte-hajtotta, a maximális teljesítményre sarkallta a mosonmagyaróvári lányokat. Ugyanez az elismerés viszont jár annak a maroknyi békéscsabai magnak, akik szintén végig buzdították a csapatukat. Volt idő ezt leírni, mert ennek a találkozónak a hajrája már semmilyen izgalmat nem tartogatott. Gyurka János tudta forgatni a csapatát, néhány játékosnak egy kis pihenőidőt is tudott adni, a pályán lévők pedig szép megoldásokkal, gólokkal pótolták az izgalmakat.
A Motherson-Mosonmagyaróvárnak tehát sikerült a visszavágás, a csapat továbbra is nagyon szorgalmasan gyűjti a pontokat. Meggyőző teljesítményt láttunk, modern, gyors tempójú kézilabdát, sokszor látványos befejezésekkel, találatokkal.

Gyurka János: - Elsősorban a csapat hozzáállását szeretném most kiemelni, ami példamutató, iránymutató volt ezen a találkozón. Tóth Gabi remekül kézbe vette a társaságot, így már tulajdonképpen az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, amikor jobban is játszottunk. Örülök, hogy sikerült visszavágni a békéscsabai fiaskóért, fegyelmezetten, taktikusan, Európa-Liga tempóban kézilabdáztunk, a hatvan percig elszántan, keményen küzdő vendégek ellen. A magyar, az osztrák és a szlovák válogatott játékosaink most eleget tesznek a kötelezettségeiknek, a keret többi tagjával pedig tovább dolgozunk.

Papp Bálint:
- Gratulálok a nagyon jól játszó hazai csapatnak, amely a kiváló védekezésével, kapusteljesítményével és eredményes támadójátékával teljesen megérdemelten nyerte meg ezt a találkozót. Nekünk sok gondunk volt már a mérkőzés előtt, majd ezek fokozódtak a meccs közben is, de ezek sem mentségek, arra a sok hibára amivel ma kézilabdáztunk. Hosszú még a bajnokság, de ez a találkozó is figyelmeztetés volt a számunkra, hogy ki kell lépnünk a komfortzónánkból, többet kell tennünk azért, hogy biztosítsuk a helyünket az első osztályban.