SZÉKESFEHÉRVÁR IS BEVÉVE

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.08.12.
Siófok után, Székesfehérváron is győzött az MKC, amely a következő héten hazai mérkőzésekkel, szerdán a Dunaújvárosi KKA ellen, a hétvégén pedig az nemzetközi AVIA-kupán folytatja a felkészülését a közelgő 2022/2023-as bajnoki rajtra.

Alba Fehérvár KC - Motherson-Mosonmagyaróvár  26 - 32  (12 - 13)
Felkészülési mérkőzés - Székesfehérvár, KÖFÉM Sportcsarnok, 150 néző
2022 augusztus 12. péntek 16.00 óra
Vezette: Őri Erika - Pozdena Erika

Székesfehérvár: Tóth N. - Szemes, Afentaler 7, Besszer 3, Varga E. 5, Utasi 2, Takó.
Csere: Pijevic 1 (kapus), Boldizsár 1, Stosic 4 (4), Dubán, Zrnic, Bojtos 2, Smbatian 1 (1), Tolnai.
Edző: Józsa Krisztián

Mosonmagyaróvár: Mistina - Mihály 2, Asanin 5, Kovács P., Pásztor 1, Ivancok 1, Stranigg Zs. 1.
Csere: Szemerey (kapus), Lancz 2 (1), Bardi 2, Tóth E 3 (1), Hajtai 1, Tóth N. 4, Faragó, Sztankovics 1, Csire 8.
Edző: Gyurka János

Kiállítások: 2, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/2

A felkészülési mérkőzés sorozatát Székesfehérváron folytatta a Motherson-Mosonmagyaróvár, az alaposan megfiatalodott Alba Fehérvár KC ellen. Gyurka János csapatából most a kedden, Siófokon nagyon biztatóan kézilabdázó Albek Anna hiányzott, a hazai oldalon pedig a japán irányítóra Mana Ohyama-ra és Gerháth Kincsőre nem számíthatott Józsa Krisztián.
Székesfehérvári vezetés és mosonmagyaróvári egyenlítés volt a forgatókönyv a mérkőzés első perceiben, a meglehetősen erős tempóban kezdődött találkozón. Ez viszont bő tíz perc után megfordult, azaz a hazaiak egyenlítették ki a z MKC egy - egy gólos előnyeit. Gyurka János sokat cserélt, folyamatosan forgatta a csapatát, míg a másik oldalon inkább a tavaly is együtt kézilabdázó belső játékosaira épített az Alba.
Húsz perc elteltével 8 - 8 volt az állás, tehát nem igazán potyogtak a gólok, amiben volt szerepe a jól teljesítő kapusoknak is. Az eddig egyenlő erők küzdelmét a játékrész hajrájában MKC fölény váltotta fel, ami a vendégeknek, először a találkozó során, több gólos előnyt is jelentett. Igaz ebből egy kiállítás miatt, a harmincadik percre csak egy maradt, de így is előnnyel mehetett pihenni az MKC.

A Szemerey - Sztankovics, Lancz, Pásztor, Ivancok, Tóth N., Csire hetes kezdett a fordulás után, remek védekezéssel és lerohanás góllal. Ezt még két büntetőből szerzett találattal ki tudta egyenlíteni az Alba, de Csire Fanni gyorsaságát ügyesen kihasználva, ismét előnybe került a Mosonmagyaróvár.
A székesfehérvári kapuba beállt Tea Pijevic, de fordulatot az ő pályára lépése sem jelentett, mert a 40. percen már 20 - 16-ra vezetett az MKC. A hatékony, erőteljes védekezés, a másik kapuban segítette Szemerey Zsófit bravúros védésekhez. A támadások során is pontos MKC így ebben a szakaszban állva hagyta a hazai gárdát és már hét góllal is vezetett.
Meggyőző játékot, egyenletes teljesítményt láttunk ekkor a csapattól, sőt szemre is tetszetős támadásokat, szép gólokat. A hajrát is kézben tartotta a Motherson-Mosonmagyaróvár, amely ezen a héten a második idegenbeli felkészülési mérkőzését is magabiztosan megnyerte.

Józsa Krisztián: - Véleményem szerint nagyon hasznos felkészülési mérkőzést játszottunk, amelynek a tempójával sem lehetek elégedetlen. Megpróbáltuk felvenni a ritmust a nagyon jó erőkből álló mosonmagyaróvári csapattal, ami a mérkőzés jelentős részében sikerült is. Az eredmény is szorosabb lehetett volna, de a második félidőben volt egy tíz perces rövidzárlatunk, amit az MKC azonnal kihasznált.

Gyurka János: Természetesen örülök annak, hogy ezt a találkozót is győztesen tudtuk megvívni, de az eredmény most másodlagos dolog. Kellenek nekünk ezek a találkozók, mert látjuk a hibákat, azokat a problémákat, amelyeket ki kell javítanunk. A dinamika, a sebesség még nagyon hiányzik a játékunkból a támadások során, és a sok kiállítást is elkerülhetnénk gyorsabb lábmunkával. Nagyon fontos lesz a számunkra a következő hét, ahol a meccsterhelés mellett lesz lehetőségünk ezeknek a kijavítására.