SZÜLETÉSNAPOS GYŐZELEM!

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2020.02.14.
Az utolsó másodpercekig óriási csatát, hatalmas küzdelmet hozott a Mosonmagyaróvár – Békéscsaba alsóházi rangadó az UFM Arénában. Végül egy góllal sikerült a Motherson-Mosonmagyaróvárnak otthon tartani a két pontot és ezzel emlékezetessé tette a mérkőzést a születésnapját ünneplő csapatkapitányának, Tilinger Tamarának.

Motherson-Mosonmagyaróvár - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE  29 - 28  (16 - 12)
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 1.100 néző. V: Bócz, Wiedemann.

Mosonmagyaróvár: HERCZEG - Katona 5, Bardi 1, Gyimesi, HORVÁTH B. 4, TILINGER 9 (3), Hajtai 3.
Csere: Dányi (kapus), LANCZ 5, Szarková 1, Holesová, Hudák, Domokos, Kellermann D. 1.
Edző: Bognár Róbert.

Békéscsaba: Tatalovic - Kovács A. 2, VUKAJLOVIC 4, MARINCSÁK 6 (2), J. Agbaba 5, Mitrovic 3, Mézes 2.
Csere: Balog J., Horvát D. (kapusok), J. Bottó, BARJÁN 6 (3), Dombi K.
Edző: Horváth Roland.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc (piros lap: J. Agbaba 56. perc)
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5

Igaz két villámgóllal kezdtek a csapatok, de az első perceken azért érződött, hogy mindkét gárda számára fontos bajnoki pontok kerülnek ma kiosztásra. A lila-fehérek nyitott védekezéssel próbálták megállítania a hazai támadásokat, de a résekbe bátran betörő Lancz Barbora ezt többször átjátszotta. A mozgékony vendégek húsz percig tartották magukat, sőt tíz perccel a szünet előtt egyenlíteni is tudtak, az akkor kettős emberhátrányban lévő MKC ellen. A félidő utolsó perceit azonban alaposan megnyomta az MKC és a születésnapját ünneplő Tilnger Tamara vezérletével sikerült négy gólos előnnyel zárni az első játékrészt.

A második félidő elején is sok volt hiba mindkét oldalon, de különbséget jelentett, hogy Herczeg Lili továbbra is jól védett, a félelmetes hírű Tatalovicot pedig lecserélték. Igaz a csereként beálló Balog Judit bravúrjai visszahozták a mérkőzésbe a vendégeket, akik a negyvenkettedik percben feljöttek egy gólra. Elölről kezdődött tehát minden, de a mérkőzésnek ebben a szakaszában már döntést is hozhatott volna a következő fordulat. Ebben bízott az MKC fantasztikus szurkolótábora, amikor ismét elhúzott három góllal a mosonmagyaróvári csapat. Nem lett igazuk, mert a rendkívül szívósan küzdő Békéscsaba újra talpra állt, sőt még a vezetést is átvette. Az utolsó másodpercek, az utolsó támadások döntöttek tehát és ennél a vendégek hibáját, Hajtai Vanessza váltotta gólra, ami győzelmet, hihetetlenül fontos két pontot ért a mosonmagyaróvári gárdának.

Bognár Róbert: - Nagyon harcos, küzdelmes mérkőzést játszottunk, de én pontosan ilyenre is számítottam. Tudtam, hogy az MTK Budapest legyőzése után, a Békéscsaba új erőre kapott és ezt ma be is bizonyította. A mérkőzés legvégén eladott labdánál azonban mi voltunk a szerencsésebbek. Megnyugodnunk azonban még a mostani győzelem után sem szabad, mert még sok hasonló csata vár ránk.
Horváth Roland: - Azért dicséret illeti a csapatomat, hogy kétszer is fel tudott állni komoly hátrányból. Az utolsó másodpercekben kidobott labdára viszont nehezen találok magyarázatot és természetesen nagyon bánt, hogy ezzel elveszítettük a mérkőzést. Tovább kell dolgoznunk és a játékosoknak el kell hinniük, hogy benn tudunk maradni az első osztályú bajnokságban.