Tökéletes játékkal, szenzációs győzelem

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2023.10.18.
Az öt győzelemmel és egy vereséggel álló Motherson Mosonmagyaróvár a még veretlen, ötből ötöt nyerő Debrecent fogadta a 8. forduló rangadóján.
Gyurka János együttese a szezonban először tudott teljes kerettel felállni, hiszen a felkészülés közepén megsérülő Lancz Barbora is felépült. Kemény védekezéssel kezdtek a csapatok, és Szemerey valamint a másik oldalon Gabriel is több védéssel jelentkezett. A 6. percben 3-2-re a Debrecen vezetett, majd egy ötperces gólcsendet Tóth Gabriella zárta le (3-3). Az első tíz percben két hazai és egy vendégkiállítást is kiosztottak a játékvezetők, ezután pedig elkezdték a gólgyártást a csapatok. A 14. percben Pásztor Noémi és Albek Anna is duplázott, ez pedig 7-5-ös Mosonmagyaróvár vezetést eredményezett. Irtózatosan kemény, férfimérkőzéseket idéző védekezést mutatott be az MKC, és ez, valamint a parádézó, három hetes mellett, öt lövést is kifogó Szemerey teljesítménye tovább repítette a hazaiakat. A Debrecen több mint 7 percig nem tudott gólt lőni, a félidő utolsó 11 percét pedig Gyurka János együttese 7-3-ra megnyerte, így a szünetben 14-9-re vezetett.

A második félidőt is kiválóan, 3-1-gyel kezdte a Mosonmagyaróvár, így már hét volt közte (17-10). Két gyors góllal zárkózott a DVSC, de ezután ismét a hazaiak percei következtek. Tóth Nikolett fontos gólokat lőtt, emellett a védekezés keménysége is megmaradt. A 40. percben, 21-13-nál először volt nyolc gól az óvári előny. Kettős emberhátrányban is gólt szerzett az MKC (24-15), és újabb Szemerey bravúrok is jöttek a kapuban. Az osztrák válogatott után a klubcsapatában is remeklő Ivancok találata után kialakult a tízgólos különbség, ekkor 25-15 volt az állás. A végén még kozmetikázott az eredményen Szilágy Zoltán együttese, de ennek már nem volt különösebb jelentősége. A mosonmagyaróvári csapat szinte tökéletes játékkal, kőkemény védekezéssel, ilyen arányban is megérdemelten győzött, így a szezonban a már a második Bajnokok Ligájában érdekelt csapatot győzte le hazai pályán, és elvette a Debrecen veretlenségét.

Az MKC október 22-én, vasárnap a Kozármisleny otthonában lép pályára.

Női kézilabda NB I, 6. forduló Motherson Mosonmagyaróvár - DVSC SCHAEFFLER 30-23 (14-9)
V.: Hargitai G., Markó G.
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 1000 néző

MKC: SZEMEREY - Udvardi 1, PÁSZTOR 3, ALBEK 4, IVANCOK 3, Tóth G. 1, Stranigg 2. Csere: Hadfi (kapus), TÓTH E. 8 (4), TÓTH N. 7, Faragó, Varga E., Schatzl N. 1, Lancz. Vezetőedző: Gyurka János

Debrecen: GABRIEL - Töpfner 1, Hámori 3, Haggerty 1, Vámos P. 3, Kácsor 3 (2), PETRUS 5. Csere: Bartulovics (kapus), Vámos M. 2, Johannson, Grosch 1, Planéta 1, Costa, Jovovics 1, Füzi-Tóvízi, Csernyánszki 2 (1). Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Kiállítások: 10 perc, ill., 14 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill., 3/7.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-3, 11.p: 3-3, 14.p: 7-5, 20.p: 8-6, 24.p: 11-8, 29.p: 13-8, 30.p: 14-9, 35.p: 17-10, 40.p: 21-13, 46.p: 24-15, 49.p: 25-15, 53.p: 28-17, 59.p: 30-22

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Arra készültünk, hogy a DVSC nagyon jól egy-egyező játékosai ne tudjanak könnyen gólt szerezni. A védekezésünkkel irányítottuk a játékot, és ebben kulcsfontosságú szerepe volt Szemerey Zsófi bravúrjainak. Ez lökést adott nekünk, és az is, hogy Tóth Niki beállt, és rögtön szélesebb lett a játékunk. Fontos volt a szerepe, hiszen átbillentünk, és már könnyebb gólokat is tudtunk szerezni. Dicséretes a kollektíva, a lányok hisznek abban, amit csinálnak, hisznek egymásban. A második félidőben tovább diktáltuk a tempót, gyors gólokat szereztünk, így tovább nőtt az előnyünk. A végjátékban kiengedtünk, ennek nem örülök, annak viszont igen, hogy szinte mindenkinek játéklehetőséget tudtunk adni. A győzelem mellett örömteli, hogy Lancz Barbora visszatért, már teljes értékű munkát végez. Az ő formába hozása is fontos feladatunk."

Szilágyi Zoltán, a DVSC SCHAEFFLER vezetőedzője: „Kifejezetten jól kezdtünk. Hátul stabilak voltunk, támadásban pedig megvoltak a helyzeteink, de nem értékesítettük ezeket. Ez később megbosszulta magát. A kihagyott helyzetek elbizonytalanítottak minket, így pedig egyre nagyobb lett a különbség. Elvesztettük a fonalat, és nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. Az átlövéseink sem működtek, és később már az egy-egy elleni szituációink sem. Mosonmagyaróváron ki lehet kapni, de csalódott vagyok, mert jobb játékra számítottam, támadásban és védekezésben is. Megérdemelten nyertek a hazai, gratulálok."

Vámos Petra, a DVSC SCHAEFFLER játékosa: „Kialakítottuk a helyzeteinket, de Szemerey Zsófival nem tudtunk mit kezdeni. Az első félidőben kialakult egy ötgólos különbség, ez meghatározta a mérkőzést. A második félidőben nem tudtunk túllépni az árnyékunkon. Ez most egy ilyen meccs volt."

Tóth Nikolett, a Motherson Mosonmagyaróvár játékosa: „Óriási élmény volt játszani egy ilyen mérkőzésen, egy ilyen csapat ellen. Zsófi nagyon segített nekünk a kapuban, emellett a szakmai stáb is kiválóan felkészített minket. Munkás meccs volt, fontos győzelem, amihez nagyon kellettek a szurkolók is."