TORNAGYŐZELEM

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.08.21.
Az AVIA-kupa döntő mérkőzésén Horvátország „örökös” bajnoka, a nemzetközi mezőnyből is jól ismert RK Podravka Koprivnica volt a Motherson-Mosonmagyaróvár ellenfele. A vendégek kemény küzdelemre is késztették a mosonmagyaróvári csapatot, így nem csak a tornagyőzelemnek, hanem annak is örülhetett az MKC, hogy ez a torna nagyon jól szolgálta a felkészülését.

Motherson-Mosonmagyaróvár - RK Podravka Koprivnica 26 - 20 (14 - 10)

AVIA-kupa döntő mérkőzés - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 700 néző
2022 augusztus 21. vasárnap 16.00 óra
Vezette: Őri Erika - Pozdena Erika

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Mihály 3, Albek 4, Pásztor 2, Ivancok 2, Tóth E. 6 (5), Stranigg Zs. 1.
Csere: Mistina (kapus), Kovács P. 1, Lancz 2, Tóth N. 1, Hajtai 1, Sztankovics 1, Bardi, Faragó 1, Csire 1.
Edző: Gyurka János

Podravka Koprivnica: Tucakovic - Turk 2, D. Kalaus 2, Stelmakh, Barisic 2, L. Kalaus 2, Vukovic.
Csere: Besen, Galinec (kapusok), Guskic 5 (4), Mrden, Simara 4, Pandza, Senvald 3, Vuljak, Popovic.
Edző: Zeljko Babic

Kiállítások: 6, ill. 16 perc (piros lap: Stelmakh 52. perc, Barisic 55. perc)
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4

A cseh - szlovák bronzmérkőzés igazi presztízscsatát hozott, amelyet végül a hajrában tudott a maga javára fordítani a DAC. A dunaszerdahelyi csapat 33 - 28-as győzelmével eldőlt, hogy a szlovák HC DAC Dunajská Streda a harmadik, a DHC Slavia Praha pedig a negyedik helyen végzett.
Komoly izgalmakat ígért a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club első nemzetközi tornájának döntője is, amelyre mindkét csapat a teljes keretét tudta nevezni. Két alakuló, formálódó csapat várta ezt a találkozót, de érezhető volt, hogy a döntőnek rangja, tétje van a számukra.
Keményen bele is álltak a mérkőzésbe a csapatok, hiszen látszott, hogy minden momentumnak fontos szerepe lehet az eredmény alakulásában. A játékosok azonnal visszazártak, kemény hatos fallal védekeztek, amelyet tíz perc alatt mindkét oldalon 4 - 4 góllal sikerült feltörni. Minőségi kézilabdát láttunk, nagyon szép gólokkal, igaz a felkészülési időszakra jellemzően néha még hibákkal. Két hasonló tudású, játékerejű csapat szoros küzdelmét, ami azért is biztató az MKC számára, mert az idén a Podravka összegyűjtötte a Horvátországban játszó válogatott kézilabdázókat.
A szurkolóknak köszönhetően remek volt a hangulat az UFM Arénában és tapintható volt a feszültség a pályán, ahol a következő tíz percben is fej - fej mellett haladtak a csapatok. Cserékkel, időkérésekkel, kiállításokkal kezdődött a félidő utolsó harmada, valamint egy rendkívül elszánt hazai csapattal, amely ekkor négygólos előnyt tudott szerezni.

A szünet után több új játékos is páyára lépett a hazai gárdában, hiszen érkezett Mistina, Sztankovics, Bardi és Faragó. A fiatalok azonban nagyon gyorsan felvették a ritmust és tartották az eredményt az egyre keményebben kézilabdázó vendégekkel. A vendégcsapat magas belső védői már két - két kiállításnál jártak, aminek a mérkőzés hajráját illetően lehetett jelentősége.
A negyvenedik perc után 20 - 15-re vezetett a Motherson-Mosonmagyaróvár, de a szintén sokat cserélő Podravka ekkor még nem volt megtörve. Az MKC-nak tehát tovább kellett dolgozni a sikerért, az első hazai rendezésű nemzetközi tornagyőzelemért. Hajrázni is próbáltak a horvátok, többször sikerült három gólra felzárkózniuk, így maradtak izgalmak az utolsó tíz percre. A 195 cm magas ukrán védő Stelmakh, majd néhány perc múlva másik középső játékos Barisic is piros lapot kapott, akiknek a hiányát nehezen tudta pótolni Babic mester. A véghajrá így elmaradt, mert a Motherson-Mosonmagyaróvár ismét rendkívül okosan, fegyelmezetten hozta le az utolsó perceket.
Szép sikert ért el ezzel a győzelemmel a Motherson-Mosonmagyaróvár, ami azért is értékes, mert ez a találkozó minden tekintetben hasonlított egy hazai bajnoki találkozóhoz. Így láthattuk, hogy a mosonmagyaróvári csapat támadó és védekező játéka szépen formálódik, a kapusok extra teljesítményre képesek és a játékok akaratára, elszántságára sem lehet semmilyen panasz.
A torna gólkirálynője 11 találattal Tóth Eszter lett, a legjobb kapusnak az edzők Szemerey Zsófit, a legjobb mezőnyjátékosnak pedig a Podravka szélsőjét, Andrea Simara-t választották.

Gyurka János: - Elértük a célunkat a tornagyőzlemmel, örömet tudtunk szerezni a szurkolóinknak, amiért mindenképpen dicséret jár a játékosoknak. Az is biztató, hogy egy kimondottan erős, több válogatott játékossal megerősített Podravkát sikerült legyőznünk. Azt azonban még messze nem jelenthetjük ki, hogy készen vagyunk, mert még sok a hiba a játékunkban. Nagyon hiányoztak ma az átlövés gólok, tehát nagyon jól kell felhasználnunk a felkészülésből hátralévő időt.