TÜKÖRSÍMA GYŐZELEM

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2022.10.12.
A bajnoki tabellán előzésre, a hazai pályán hibátlan mérleg megtartására készült a Motherson-Mosonmagyaróvár NB I-es csapata a hétközi mérkőzésen. A Dunaújvárosi KKA nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, de ezen a szerda estén a vártnál sokkal magabiztosabb, könnyebb mosonmagyaróvári győzelem született.

Motherson-Mosonmagyaróvár - Dunaújvárosi KKA 44 - 31 (22 - 14)
NB I. bajnoki mérkőzés 5. forduló - Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 800 néző
2022 október 12. szerda 18.00 óra
Vezette: Fekete Tamás - Tóth Dávid

Mosonmagyaróvár: SZEMEREY - Mihály 3, Faragó 1, Tóth E. 4 (1), PÁSZTOR 7, IVANCOK 4, Stranigg Zs. 2.
Csere: MISTINA (kapus), ALBEK 6, Kovács P. 2, Lancz 4, Tóth N. 2, Hajtai 3, Sztankovics 1, BARDI 3, Csire 2.
Vezetőedző: Gyurka János

Dunaújváros: Oguntoye - ARANY 5, Borgyos, SZALAI B. 7 (2), Weisheitel, Poczetnyik 2, Kazai 4.
Csere: Bartulovic (kapus), Farkas J. 5 (1), Nick 3, Krupják-Molnár 1 (1), Horváth P. 2, Matucza 1, Fodor N., Farkas K. 1, Agócs.
Vezetőedző: Rapatyi Tamás

Kiállítások: 2 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 7/4

Jól felkészített csapatok, nagy iramú találkozóját hozta az első néhány perc, rendre MKC vezetéssel és DKKA egyenlítéssel. Szemerey Zsófi bravúros védését követően, azonban Pásztor Noémi duplázott és ezt követően a Motherson-Mosonmagyaróvár állva hagyta a vendégeket, elhúzott 7- 3 arányban. A DKKA mestere Rapatyi Tamás a hetedik perc végén időt is kért, de a folytatásban is gyorsabb, pontosabb volt az MKC. A vendégek több technikai hibát vétettek, büntetőt hibáztak, egy figyelmetlen visszafutás miatt kaptak két perces büntetést. A mosonmagyaróvári gárdában viszont a sérülés után gólerősen tért vissza Albek Anna, valamint remekelt a befejezéseknél Ines Ivancok és Pásztor Noémi is.
A DKKA szinte a teljes kezdősorát lecserélte, harcosabb is lett a Dunaújváros, de ezzel csak kozmetikázni tudott az eredményen. A félidő második felében is egyértelműen uralta a találkozót a hazai együttes, így a már tíz gólra növekedett előny sem volt túlzás, látva a két csapat eddigi teljesítményét. Az MKC-ban egészen kiváló egyéni teljesítményeket is láttunk, amelyre jó példa, hogy a remek védések egész sorát bemutató Szemerey helyére érkező Mistina, azonnal büntető hárítással, bravúrokkal állt be.

Azoknak lett igazuk, akik sokgólos mérkőzést vártak és az MKC szurkolói, egy félidő elteltével ennek az elosztásával is tökéletesen elégedettek voltak. Viszont azt is mindenki kiemelte, hogy hátravan még harminc perc, amire ugyanúgy oda kell figyelni. A hazai csapat pedig a már hatodik gólját szerző Pásztor Noémi vezérletével pontosan ezt is tette, így öt játékperc után visszaállította a tízgólos előnyét. Ötletesen, talán még az sem túlzás, hogy könnyedén játszott a Mosonmagyaróvár, viszont az biztosan leírható volt, hogy a játékosok kimondottan élvezték a játékot. Ezt pedig természetesen nagyon élvezte a közönség, díjazták a szurkolók.
A vendégek sokat cseréltek, tették a dolgukat, de kívülről úgy tűnt, mintha többen egy kicsit elengedték volna ezt a találkozót. A csapatkapitány Szalai Babett próbálta tüzelni a társait, de azt nyugodtan kijelenthettük, hogy a DKKA nem érezte jól magát ebben a mérkőzésben. A nagyon magabiztos vezetés ellenére az MKC feszes, szervezett védekezése semmit sem lanyhult, a támadások során pedig sokféle befejezést, látványos megoldásokat láttunk.
Az elmúlt évek során sokszor találkozott egymással a Mosonmagyaróvár és a Dunaújváros női kézilabda csapata, de ilyen különbség talán még soha nem volt közöttük. A bajnoki helyezéseket, a két csapat tudását, erejét figyelembe véve nagyobb csatára, szorosabb küzdelemre számítottunk Mosonmagyaróváron. Maximális dicséret jár tehát a Motherson-Mosonmagyaróvár csapatának, a játékosoknak és a szakmai stábnak, hogy ilyen szinten tudták teljesíteni a feladatukat.

Gyurka János: - A csapat élvezte a kézilabdát, a játékosok hozzáállásával teljes mértékben elégedett voltam. Ugyanezt mondhatom el az első szűk húsz perc játékáról, ami szép reményekre jogosít, ha majd hosszabb időre kit tudjuk tolni. Ezt követően egy kicsit „flúgos futammá” vált a találkozó, amiben sok gólt kaptunk, többet hibáztunk a kelleténél. Viszont a hosszú ideig sérüléssel bajlódó Albek Anna sikeres, gólerős visszatérésének nagyon örülünk.

Rapatyi Tamás: - Az egész mérkőzés alatt azzal küzdöttünk, hogy megtaláljuk azt a formációt, azt a csapatot, amely megfelelően tud védekezni az MKC ellen. Sajnos az eredmény is azt mutatja, hogy ez nem sikerült, így pedig nem tudtuk tartani a hazaiak erős tempóját. A támadójátékunk valamivel jobban működött, de csak azzal itt Mosonmagyaróváron nem lehet eredményesen szerepelni.