Újabb nagyarányú győzelemével ismét a tabella élén a Mosonmagyaróvár

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2023.10.27.
Pénteken reggel jött a hír, miszerint a dunaújvárosi sportcsarnok beázott, így a DKKA-Motherson Mosonmagyaróvár bajnoki mérkőzésnek új helyszínt kell találni.
A két klub mindenben segítette egymást, így a találkozót végül Mosonmagyaróváron, az UFM Arénában rendezték.

Bár a hetedik percig sikerült tartania magát a Dunaújvárosnak, hamar megmutatkozott a két csapat közti különbség. 2-2 után a Mosonmagyaróvár folyamatosan növelte az előnyét. Ivancok és Pásztor vezérletével negyed óra után már 4-10 volt az állás. Szemerey ezúttal is fantasztikus formában védett, neki és az MKC remek védekezőjátékának is köszönhetően a 25. percre már kilenc volt közte. A 26. percben sajnos elveszítette az egyik jó formájában játszó játékosát a Mosonmagyaróvár. Gajdos ütközött Tóth Nikivel, aki rosszul ért földet, fejét beverte a padlóba, így nem tudta folytatni a játékot. Tóth Nikit agyrázkódás gyanújával kórházba szállították, Gajdos pedig piroslapot kapott.

A folytatásban is tovább menetelt a Mosonmagyaróvár. Schatzl és Lancz vezérletével a 45. percre már 16-30-ra vezetett az MKC. Gyurka János a második félidőben már mindenkinek játéklehetőséget adott, ám a nagyarányú győzelem így sem forgott veszélyben. Az MKC november 10-én a Békéscsabát fogadja.

Női kézilabda NB I, 7. forduló Dunaújvárosi KKA - Motherson Mosonmagyaróvár 24-40 (11-20)
V.: Felhő, Öcsi
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 800 néző

DKKA: Oguntoye - KRUPJÁK-MOLNÁR 5 (2), Csáki 2, Bouti, Paróczy 1, Trawczynksa 4 (2), Agócs. Csere: Wéninger (kapus), Sallai 3, Szalai, Horváth P. 1, Moreno 2, Borgyos 2, Lakatos 1, Gajdos, NICK 3. Vezetőedző: Rapatyi Tamás

MKC: SZEMEREY - Udvardi 1, PÁSZTOR 5, Albek 4, IVANCOK 5, TÓTH  G. 4 , Stranigg 4 (1). Csere: Horváth Sz. (kapus), Tóth E. , Sztankovics, Bardi 1, Tóth N. 2 , Faragó 2, Varga E. 3 (1), SCHATZL N. 6, LANCZ 3. Vezetőedző: Gyurka János

Kiállítások: 2 perc ill., 8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill., 4/2.

Piroslap: Gajdos (26 p.)

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2, 11.p: 4-8, 20.p: 6-12, 24.p: 8-16, 30.p: 11-20, 35.p: 13-24, 40.p: 16-27, 46.p: 16-32, 51.p: 18-35, 60.p: 24-40

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője:Előzetesen tartottam attól, hogy ez a helyzet majd megzavarja a lányokat, de szerencsére nagyon jól álltak a lányok a mérkőzéshez. A mérkőzés elején nem volt meg a teljes koncentráció, nem tudtunk minden lehetőséget gólra váltani. A védekezésünk azonban nagyon feszes volt, valamint Szemerey Zsófi ismét nagyon jól védett. Ezt követően már irányítani tudtuk és stabilizáltuk a játékunkat."

Rapatyi Tamás, a DKKA vezetőedzője: „Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Ez a mai helyszíncsere minket is megzavart, ugyanakkor, amit elterveztünk, azt végre tudtuk hajtani. Rengeteg ziccert kihagytunk, ez elbizonytalanította a játékunkat, de nem adtuk fel ezt mindenképpen pozitívként értékelem"