Újabb történelmi tett – magabiztos győzelem Norvégiában!

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2024.01.14.
A Motherson Mosonmagyaróvár az Európa-liga csoportkörének második fordulójában a norvég Sola vendége volt.
Gyurka János kerete Lancz Barborával erősödött, aki felépült sérüléséből. Jó védekezéssel kezdett az MKC, de támadásban becsúszott néhány hiba, így a 15. percben 6-6 volt az állás. Kristina Novak négy gólt szerzett hazai oldalon, de ezt követően egy 4-0-ás szériával 10-6-ra ellépett a Mosonmagyaróvár. Pásztor Noémi remekelt, 20 perc alatt öt gólt szerzett, hétméterest harcolt ki, de Szemerey Zsófi is fontos védéseket mutatott be. Lancz Barbora három gólt szerezve, kiválóan szállt be a mérkőzésbe, és Gyurka János együttese kontrollálta a játékot. Öt volt a legnagyobb óvári előny, de a szünetre ebből kettőt lefaragott a Sola.

16-13-as MKC vezetésről jött a folytatás, ahol sokáig őrizte magabiztos, 4-5-6 gólos előnyét a Mosonmagyaróvár. A hajrában egy kisebb rövidzárlat miatt kettőre csökkentette a hátrányát a Sola, de Szemerey védései megnyugtatták a vendégeket. Gyurka János együttese végül teljesen megérdemelten 32-28-ra győzött Norvégiába, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A Motherson Mosonmagyaróvár január 21-án a Malaga otthonában folytatja az Európa-liga csoportkörét.

Európa-liga csoportkör, 2. forduló
Sola HK (norvég) - Motherson Mosonmagyaróvár 28-32 (13-16)
V.: Cipov, Klus (szlovákok)
Stavanger, Idrettshall, 1150 néző

Sola: GRANLUND - Magnussen 2, NOVAK 5, Barka, WOLFF 5, HOLTA 6, Herrem 4. Csere: Bergsvik (kapus), Tveiten 4, Haugseng 1, Eklo, Knutsen. Vezetőedző: Steffen Stromo Stegavik

MKC: SZEMEREY - UDVARDI 5, Albek, Tóth G. 1, PÁSZTOR 7, TÓTH E. 7 (5), Stranigg 1. Csere: Hadfi (kapus), IVANCOK 3, Faragó, Tóth N.  1, Schatzl N. 1, Bardi 1, LANCZ 5. Vezetőedző: Gyurka János

Kiállítások: 2 perc, ill., 8 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill., 5/5.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 4-4, 18.p: 6-10, 22.p: 8-13, 28.p: 11-16, 30.p: 13-16, 34.p: 15-19, 41.p: 18-23, 46.p: 20-26, 52.p: 25-27, 56.p: 26-30

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Az volt az elsődleges cél, hogy irányítsunk a játékot. A norvégok is képesek a gyors átmenetekre, és a gyors lerohanásokra, elég csak az egyik klasszisukat Camilla Herremet említeni. Nem kezdtünk jól, de tudtunk irányítani, gólokkal befejezni az akciókat, és szinte végig vezettünk az első félidőben. A második játékrészben, a hajrában volt egy hullámvölgyünk, ekkor a kapusteljesítmény és a védések segítették tovább a lányokat. A mai igazi csapatgyőzelem volt, hiszen a héten sem tudtunk ideálisan készülni, mert, három játékosunk is beteg volt. A mai győzelem is a szív, és az akarat diadala volt. Nagyon kellett Lancz Barbora teljesítménye is, aki most már teljes értékű munkát tud végezni, és ma is kiválóan játszott, ezzel fontos szerepet vállalt a győzelemben."