VERESÉG A TORNA ELSŐ MÉRKŐZÉSÉN

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2021.08.20.
Az idei szezon előtt nagyon megerősödött Thüringer HC ellen kezdte a csehországi tornát Motherson-Mosonmagyaróvár csapata. A rendkívül küzdelmes, az MKC szempontjából kicsit hektikus találkozón pedig jobb volt a német együttes, így reális végeredmény született.

Thüringer HC - Motherson-Mosonmagyaróvár 29 - 26 (16 - 13)
Felkészülési torna - Most (Csehország), Banik Most Aréna, 100 néző
2021 augusztus 20. péntek 20.00 óra
Vezette: Premysl Fukala - Radek Mohyla (Csehország)

Thüringer HC: Dujindam 2 - Jakubisová 3, Szekerczés, Kündig 2, Huber 1, Niederwieser 2, Meyer 3 (1). Csere: Blazek, Kuske (kapusok), Tsakalou 8, Rode 4, Zachová 2, Reichert 2, Iskit, Fichtner.
Edző: Herbert Müller

Mosonmagyaróvár: Mistina - Kojic 3, Asanin 2, Tóth E., Pásztor 3, Kovács P. 3, Stranigg Zs. 4 (1).
Csere: Szemerey (kapus), Konecná 2, Lancz 2, Tóth G. 5, Csekő 1, Hajtai 1.
Edző: Gyurka János

Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1

Közel nyolc órás buszutazás után érkezett meg a Motherson-Mosonmagyaróvár csapata a Prágától még száz kilóméterre lévő Most városába. Az érkezés után a játékosok elfoglalták a szobáikat, elfogyasztottak egy csokoládéból, gyümölcsből és kávéból álló uzsonnát és már indultak is az Arénába.
Nagyon rapid módon lehetett tehát felkészülni a tavalyi idényt a Bundesliga negyedik helyén záró német Thüringer HC elleni mérkőzésre. Nekünk azonban volt időnk megnézni a torna nyitómérkőzését, ahol a vendéglátó cseh bajnok Banik Most a vártnál sokkal nehezebben győzte le (35 - 33) a lengyel KPR Kobierzyce gárdáját. Az első találkozó is megmutatta tehát, hogy egy nagyon komoly, valóban színvonalas tornán vesz rész az MKC csapata.
Ezt a Thüringer HC elleni első harminc perc is bebizonyította, ahol jól kezdett a mosonmagyaróvári együttes, de a folytatásban a németek vették át a játék irányítását. Gyorsabban, pontosabban kézilabdáztak, különösen a görög irányító Tsakalou pályára lépésével. Negyedóra elteltével állandósult a három gólos vezetésük és az MKC-nak a félidő hajrájában sem sikerült ennél közelebb kerülnie. Az persze érthető és várható is volt, hogy ezen a találkozón lesz holtpont a mosonmagyaróvári csapat játékában, ezért abban bíztunk, hogy ezen túl tud majd lépni a csapat a második játékrészben.

A folytatás pedig remekül sikerült, hiszen a Motherson-Mosonmagyaróvár gyorsan ledolgozta a hátrányát. Négy perc alatt, négy gólt dobott az MKC, így a vezetést is átvette, de sajnos stabilizálni nem tudta a játékát. A németek ismét visszavették a vezetést, majd az első félidőhöz hasonlóan alakították az eredményt. Minden külső körülményt, objektív és szubjektív tényezőt figyelembe véve el kell ismerni, hogy a három gólos sikerük reális eredmény volt ezen a találkozón.
A mérkőzés után a Thüringer HC szakmai stábja azonban egyértelműen kijelentette, hogy a felkészülésük során ez volt a legnehezebb mérkőzésük. Az MKC tehát egy pillanatnyilag erősebb gárdától kapott ki, amit a torna hátralévő két mérkőzésén lehet kijavítani.

Gyurka János: - Egy nagyon jó ellenfél ellen kezdtük ezt a tornát, amely meg is mutatta az erejét, a felkészültségét. Kiváló csapata van tehát Herbert Müller barátomnak, amely ellen ma egy kimondottan jó mérkőzést játszottunk. Őszintén megmondom, hogy nagyon nőttek a szememben a lányok, mert több periódusban fel tudták venni a Thüringer ritmusát, sőt még hajrára is képesek voltak. Hasznos volt ez a találkozó, mert láttuk azt a szintet, amelyet el kell érnünk ahhoz, hogy nemzetközi szinten sikeresek legyünk.

Kovács Patrícia: - A vereség miatt egy játékos mindig csalódott, de valóban erős ellenfél volt ma este a Thüringer HC. Mi kicsit fáradtak, tompák voltunk, ami annyiban érthető, hogy edzőtáborból, mérkőzésből, utazásból jöttünk, míg az ellenfelünk pedig „csak” edzett. Ennek ellenére rengeteg tanulsága volt ennek a találkozónak, amelyeket már ennek a tornának a hátralévő mérkőzésein is hasznosítanunk kell.