VISSZAVÁGOTT A DEBRECEN

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2021.02.28.
A Motherson-Mosonmagyaróvár történetének első hazai televíziós mérkőzésén, sajnos nem sikerült folytatni a remek sorozatot a bajnokságban. Egy jó első félidő után, a vendég Debrecen előbb felzárkózott, majd meg is tudta fordítani a bajnoki találkozót.

Motherson-Mosonmagyaróvár - DVSC-Schaeffler 24 - 28 (15 - 12)
NB I felnőtt bajnoki mérkőzés - 15. forduló
2021 február 28. vasárnap 15.00 óra
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, zárt kapus
Vezette: Andorka Miklós - Hucker Róbert

Mosonmagyaróvár: Szemerey – Katona 2, KOVÁCS P. 8 (2), Tóth E. 2, Horváth B. 2, Szarková 6, Hajtai 3.  Csere: HERCZEG (kapus), Gyimesi, Lancz 1, Stranigg Zs., Hudák, Domokos, Sirián.
Edző: Gyurka János

Debrecen: Giegerich - Arany 1, Kovács Anna 4 (1), VÁMOS P. 4, Tóvizi 1, HORNYÁK D. 4, Vantara-Kelemen 3. Csere: CSAPÓ KYRA (kapus), Despotovic 4, Petrus 1, BÁNFAI 5, Bordás R., Karsten, Csernyánszki 1.
Edző: Köstner Vilmos

Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1

A Debrecen a legerősebb keretével érkezett Mosonmagyaróvárra, csak az operáció után lábadozó Vukajlovic hiányzott náluk. Gyurka János is számíthatott minden játékosára a Motherson-Mosonmagyaróvár számára rendkívül fontos bajnoki találkozón. Így a kezdés előtt a két tapasztalt szakember Gyurka János és Köstner Vilmos arcán nem látszott feszültség, a mozdulataikon azonban észrevehető volt.
Jobban kezdte a hazai csapat a találkozót és az első negyedórában végig vezetett 3 - 4 góllal. A vendégek hatos falánál jobban működött az MKC nyitott védekezése, amely mögött Szemerey Zsófi is remek védésekkel segítette a csapatát. A lerohanások során pedig néhány passz után tudott gyors gólokat dobni az MKC, az ebben a periódusban a támadásoknál sok technikai hibát vétő DVSC ellen.
A félidő második felében, több cserét is végrehajtottak az edzők, akik közül továbbra is a debreceni mesteredzőnek volt több gondja. Tudatosabbnak látszott a mosonmagyaróvári gárda, amelynek a játékosai fegyelmezetten, koncentráltan kézilabdáztak. Ez vezetett némi előnyhöz, a félidő utolsó perceit alaposan megnyomó vendégek ellen, és ígért egy rendkívül izgalmas második játékrészt.

A második félidőben viszont egy rendkívül éles, elszánt DVSC érkezett a pályára, a kapujában Csapó Kyrával, aki a német válogatott Giegerichet váltotta. A kicsit megtorpanó hazai csapatban is érkezett Herczeg Lili, amikor a 40. percben már egyenlíteni is tudott a Debrecen.
A mérkőzés során először a vezetést is átvette a DVSC-Schaeffler 20-19-nél, tehát gyakorlatilag itt teljesen elölről kezdődött a találkozó.
Csapó Kyra három bravúros védése után azonban, három góllal ellépett a vendégcsapat, hiszen percekig gólképtelen volt az MKC. Ebben a periódusban egyértelműen a Debrecen irányított és bizony nagy kérdés volt, hogy az utolsó tíz percben, lesz-e még ilyen komoly fordulat a találkozón?
Herczeg Lili büntető hárításával is segített, de 21 - 24-nél nagyon beragadt az eredmény, ami az idő múlásával, érthetően a vendégeknek kedvezett. Megpróbált egy hosszú hajrát nyitni a hazai gárda, de ekkor már a védekezésben és a támadások során is előjöttek olyan hibák, amelyek megakadályozták a felzárkózást. Így a DVSC-Schaeffler, a második félidőben nyújtott jobb teljesítményével megnyerte a találkozót, tehát visszavágott a szeptemberi vereségért.

Gyurka János
: - Gratulálok a Debrecennek, amely el kell ismerni, hogy jobb volt, megérdemelten győzött a mai találkozón. Az első félidőben még jól működött az öt-egyes védekezésünk és a távoli zónákból is tudtunk gólokat szerezni. A második játékrészben azonban húsz perc alatt, mindössze ötször találtunk be, ami el is döntötte a mérkőzést. A lehetőségeink megvoltak igaz a hajrában, de az ellenfelünk jól felkészülten használta ki azt az előnyét, hogy sokkal tapasztaltabb kézilabdázói vannak. Várható volt egy hullámvölgy a teljesítményünkben, ami elérkezett és most gyorsan ki kell másznunk belőle.

Köstner Vilmos: - Nagyon örülünk a győzelemnek, mert abban bízunk, hogy ez hasonlóan a Mosonmagyaróvár szeptemberi sikeréhez, elindíthat egy jó sorozatot nálunk is. Küzdelmes, nem is túl látványos mérkőzést játszottunk, amely inkább a védekezésről szólt, pedig két kimondottan támadó szellemű, általában sok gólt szerző csapat találkozott egymással. A győzelmünket is elsősorban a második félidőben feljavult védekezésünknek és az, ahhoz társuló kiváló kapusteljesítménynek köszönhetjük.