Megpróbáltuk szakmai szemmel figyelni az MTK Budapest elleni találkozó eseményeit és így értékelni a találkozót. Horváth Lajos segítségét kértük meg erre, hiszen a tapasztalt kézilabda szakember, rendszeresen megtekinti az hazai MKC mérkőzéseit. A jelenleg a Győri ETO KC utánpótlását felügyelő Horváth Lajos meglátásai és véleménye pedig, nagyon tanulságossá is váltak a bajnoki találkozó végére.
A Mosonmagyaróvári Kézilabda Clubhoz nyáron érkező új játékosok közül, most Sara Vukcevic- el beszélgettünk. Vele azonban, a bemutatkozáson kívül, már a bajnoki mérkőzéseink tapasztalatairól és a péntek esti MTK Budapest elleni találkozóról is szót ejtettünk.
Pénteken 18 óra 30 perctől újra hazai pályán bizonyíthat az Eu-Fire Mosonmagyaróvár, amely az MTK Budapestet fogadja az UFM Arénában. A mérkőzés házigazdája ezúttal a mosonmagyaróvári önkormányzat lesz. A találkozó előtt az alpolgármestert dr. Iváncsics Jánost kérdeztük.
Az elmúlt napokban, 9284 – re emelkedett a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club hivatalos Facebook oldalát kedvelők száma. Harminc hárman csatlakoztak tehát hozzánk és így közeledünk a klub számára fontos 10.000 kedvelőhöz.
Tilinger Tamara bekerült a hét csapatába az M4 Sporton. A csatorna hétfői Kézilabda Magazinjában minden alkalommal összeállítják az előző héten legjobban teljesítő játékosok csapatát.
Először is gratulálunk a csapatnak a két pont megszerzéséhez, és az edzőnek pedig az első győzelemhez, a női kézilabda élvonalban. Egerben elég nehézkesen indult a mérkőzésünk, de végül magabiztosan sikerült begyűjteni, a két nagyon fontos bajnoki pontot.
A Mosonmagyaróvári Kézilabda Club tapasztalt játékosai nagyon hasznosan játszottak a hétvégi Eszterházy KESC elleni bajnoki mérkőzésen. Közülük is kiemelkedett Tilinger Tamara, aki tíz góljával, a legeredményesebb kézilabdázó volt ezen a fontos találkozón. Így a mérkőzés után, a csapatkapitányunkat kértük meg arra, hogy értékelje ezt a mérkőzést, és a csapatunk helyzetét.
Nagyon sikeres hetet zárt a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club, hiszen az élvonalbeli felnőtt, az NB II – ben szereplő U 22 – es, és a serdülő csapatunk is győzni tudott.
A megyei bajnokság megnyerése után, a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club U 22 – es csapata is magasabb osztályban játszik a 2018 / 2019 – es idényben. A fiatalok, a Női NB II Észak – Nyugati csoportjában szerepelnek majd, ahol lényegesen erősebb ellenfelek várnak rájuk.
Telt ház volt a főiskolai sportcsarnokban, ami ebben a kis méretű létesítményben, 280 nézőt jelent. Voltak igaz hazai fanatikusok, de a közel nyolcvan mosonmagyaróvári szurkoló miatt, tulajdonképpen "hazai" pályán játszottunk.
A másodosztályú női kézilabda bajnokság keleti csoportjának győztese, az Eszterházy KESC lesz az ellenfelünk, szombaton 18.00 órakor Egerben. A 2018 / 2019 – es élvonalbeli bajnokság, másik újonc gárdájának otthonába látogatunk tehát az NB I harmadik fordulójában. Egy igazi alsóházi rangadó következik a két csapat számára, hiszen az MKC és az egri csapat is, az első bajnoki pontjait akarja megszerezni a hétvégén.
A Mosonmagyaróvári Kézilabda Club munkáját több nagyon fontos együttműködő partner támogatja. Ezek közül az egyik a Botond Fitness, ahová heti rendszerességgel járnak erősíteni a csapatunk játékosai. Az 1994 óta működő edzőterem, idősebb és ifjabb Freimann Sándor vezeti, és a családi kapcsolatból most a fiú mutatja be a vállalkozást.
Bognár Róbert az MKC vezetőedzője, heti rendszerességgel értékeli a csapatunk helyzetét a honlapunkon. Most a soron következő Eszterházy KESC elleni találkozó kapcsán kérdeztük, amely a bajnokság egyik fontos találkozója lesz a számunkra. Ezt a szakember is megerősítette, sőt a szombati mérkőzést, a tavalyi sorsdöntő NEKA elleni összecsapáshoz hasonlította.
A Mosonmagyaróvári Kézilabda Club, U 22 – es és serdülő csapatai is elkezdik a bajnokságaikat a hétvégén. Az utánpótlás korosztályok játékos keretei pedig kialakultak, kivéve az edzéseket most kezdő legkisebbek csoportját. Az MKC U 22 – es, az ifjúsági, a serdülő, az U 12 – 13 és az U 11 – es csapataink névsorát pedig most közöljük.