A Motherson Mosonmagyaróvári KC megállapodott Stranigg Ferenccel, aki a 2026/2027-es szezonban is csapatunk vezetőedzőjeként folytatja munkáját.
Feri neve nem ismeretlen klubunknál, hiszen hosszú évek óta tagja a szakmai stábnak. Másodedzőként és erőnléti edzőként számos siker részese volt, munkájával jelentős szerepet vállalt a csapat fejlődésében és eredményeiben.
A szakember a 2025/2026-os szezon során vette át a vezetőedzői feladatokat. Az idény utolsó mérkőzésein már jól látható volt az a mentalitás, küzdőszellem és egység, amelyet a jövőben is szeretne viszontlátni csapatától. A klub vezetése bízik az általa képviselt szakmai irányban és a megkezdett munkában, ezért a felek a következő szezonra is megállapodtak egymással.
Stranigg Ferenc: „Amikor szezon közben átvettem a csapatot, rövid idő alatt kellett gyors változásokat elérni. Ez nem könnyű feladat, de az eredmények azt mutatják, hogy a lányok kiváló munkát végeztek.
Az egyik legeredményesebb szakasz a Magyar Kupa Négyes Döntőjében volt látható, amikor a Debrecen és a Ferencváros csapata ellen is rendkívül élvezhető és jó mérkőzést tudtunk játszani. Ezt bizonyította az is, hogy a Ferencváros elleni mérkőzésen a győri és a debreceni tábor is állva tapsolt együtt a mosonmagyaróvári szurkolókkal. Ha az eredmény nem is ezt mutatta, mégis győztesként tudtunk lejönni a pályáról. Ez egy nagy előrelépés volt, és fontos, hogy a pályáról mindig úgy jöjjenek le a játékosok, hogy megtettek mindent a győzelemért.
Itt külön kiemelném a szurkolóinkat, akik tényleg jóban és rosszban is mindvégig a csapat mellett álltak és állnak. Köszönjük a kitartást, a bizalmat és a biztatást! Sokat jelent a lányoknak és a klubnak is!
Kaotikus időszakokon vagyunk túl, és ez nem csak a sportra igaz. Remélem, hogy a jövőben stabilizálódni fog a csapat és a klub. Elkezdünk egy tervszerű munkát, ahol az utánpótlás-nevelést összehangoljuk a felnőtt csapat működésével.
Fontos a magyar sportnak és a kézilabdának, hogy egyre több magyar fiatal érhessen oda a legmagasabb szintekre. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha a fejlesztésre és a képzésre helyezzük a hangsúlyt. Az eredményesség az utánpótlásban eszköz kell, hogy legyen, nem pedig cél. Ha a játékosok megkapják a megfelelő fejlesztést és megfelelően végzik el a munkát, idővel többen is elérhetik a céljaikat és bemutatkozhatnak a felnőtt csapatban. Hosszú távon így lehet stabilizálni a felnőtt csapatot és a klubot.
Amióta itt dolgozom, sok sikert értünk el az MKC-val. Bízom benne, hogy a munka most is meghozza majd az eredményét, de jelenleg az építkezés és a stabilizálás lesz a cél. Kisebb újításokkal visszatérünk ahhoz a kiválasztáshoz és munkához, amely korábban már jól működött.
Szakmailag egy erős stábbal fogunk együtt dolgozni, ahol strukturáltan létrehozunk egy egymásra épülő rendszert. Ez igaz lesz a felnőtt csapatra és az utánpótlásra is.
Hosszú munka vár ránk, sok a tennivaló, de a stáb és a csapat készen áll a kihívásokra.”
A vezetőedző szavai jól mutatják, hogy a következő időszakban a stabilitás, az építkezés és a saját nevelésű játékosok fejlesztése kerül a középpontba Mosonmagyaróváron. A klub célja, hogy hosszú távon egy erős szakmai alapokra épülő, versenyképes együttest működtessen, amelyben az utánpótlás és a felnőtt csapat szoros egységet alkot.
Sok sikert kívánunk Ferinek és a szakmai stábnak a következő szezonra!
Hajrá MKC!
