HELYZETJELENTÉS

Szerző: Mkcse Közzétéve: 2023.04.25.
A bajnoki hajrá előtt egy kicsit összegeztük a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club országos bajnokságokban szereplő csapatainak helyzetét. A felnőtt mezőnyből az NB I-es és harmadosztályban szereplő U22-es gárda, az utánpótlásból pedig négy korosztály eredményeit vizsgáltuk meg. Belülről mindig nehezebb ennek az értékelése, de ezek az adatok egyértelműen azt mutatják, hogy az MKC fontos szereplője a magyar női kézilabdázásnak.

A felnőtt NB I-ben az idén is a harmadik helyért zajlik a csata a Debrecen és a Mosonmagyaróvár között. A tavalyi és tavalyelőtti bronzérmesnek jelentős az előnye az üldözőkkel, így gyakorlatilag ez a páros már csak egymással versenyez dobogóért.

1. Győri ETO KC 44 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 38 pont
3. Motherson-Mosonmagyaróvár 30 pont
(21 mérkőzés 14 győzelem - 2 döntetlen - 5 vereség, 637 - 552-es gólarány)

4. DVSC Schaeffler 30 pont
(20 mérkőzés 14 győzelem - 2 döntetlen - 4 vereség, 584 - 503-as gólarány)
5. Alba Fehérvár KC 21 pont
6. MTK Budapest 20 pont
7. Siófok KC 20 pont
8. Praktiker-Vác 20 pont

Előnyösebb helyzetben várja a hajrát a Debrecen, amelyet az egymás elleni találkozók eredményei is segítenek. A hátralévő bajnoki fordulók párosítását azonban érdemes megnézni, mert azok még sok izgalmat, sőt fordulatot is tartalmazhatnak.

Dunaújvárosi KKA - DVSC Schaeffler

A felnőtt NB II-es bajnokság Észak-nyugati csoportjában szereplő fiatalok csapata az U19-es keretre épül, kiegészülve néhány (Dezséri Zsófia, Gutecz Réka, Lázár Jázmin) 2002-es születésű kézilabdázóval. Az MKC U22 néven szereplő gárda jelenleg a tizenkét csapatos mezőny negyedik helyén áll, ahol a tavalyi szezonban is végzett. A fiataloknak azonban most még van esélyük az éremszerzésre, de ehhez meg kell nyerni a hátralévő mérkőzéseket, köztük a Győri ETO KC U22 elleni hazai rangadót.

1. Büki TK 34 pont
2. Veszprém Pannon SE 34 pont
3. Győri Audi ETO KC U22 27 pont
4. Mosonmagyaróvári KC U22 25 pont
(12 győzelem - 1 döntetlen - 5 vereség, 586 - 492 gólarány)

Mosonmagyaróvári KC U22 - SZESE Győr
Répcelaki SE - Mosonmagyaróvári KC U22
Mosonmagyaróvári KC U22 U22 - Győri ETO KC U22
Lébényi KSZSE - Mosonmagyaróvári KC U22

Az első osztályú korosztályos bajnokság nyugati csoportjában viszont nehéz idénye van az MKC U19-nek. A tizennégy csapatos bajnokságban, húsz találkozó után a csapat a kilencedik helyen áll. A kiváló rajtnak köszönhetően az élvonalbeli tagságát nem fenyegeti veszély, de a 2023-as szakaszban főként a sérülések, betegségek miatt, sok vereséget szenvedett a csapat. Ráadásul a hátralévő mérkőzések sem ígérkeznek egyszerűnek, viszont ebben a helyzetben derül ki egy-egy fiatal kézilabdázóról, hogy igazából milyen karakter.

Mosonmagyaróvári KC U19 14 pont
(7 győzelem - 13 vereség, 549 - 540 gólarány)

Szombathelyi KKA - Mosonmagyaróvári KC
Mosonmagyaróvári KC - Siófok KC
Mosonmagyaróvári KC - NEKA
Győri ETO KC - Mosonmagyaróvári KC

Az MKC serdülő, azaz a hivatalos nevén az U17 jelenleg a negyedik helyen áll a tizenegy csapatos másodosztályú bajnokság nyugati csoportjában. Az eddig lejátszott 16 mérkőzésük mérlege 11 győzelem - 5 vereség, 499 - 398 gólarány, tehát plusz 101 gólos mutató. Még négy nyerhető bajnoki találkozója lesz a csapatnak, így reális az esély az éremszerzésre, hiszen  az MKC U17 eggyel kevesebb mérkőzést játszott, mint a pécsi ellenlábasa.